
Tiesūs ir gražūs dantys didesniam pasitikėjimui savimi
KREIPKITĖS KONSULTACIJAIPeriodontitas arba parodontozė – tai liga, kurios metu, dėl apnašų kaupimosi aplink dantis, yra pažeidžiami juos supantys audiniai. Periodontitas vystosi lėtai ir neskausmingai, todėl ši liga yra labai paplitusi. Tyrimai rodo, kad beveik kas antras vyresnis žmogus yra susidūręs su šia liga.
Pagrindinis, lengvai pastebimas ir pats svarbiausias periodontito ligos požymis – dantenų kraujavimas, kurį pastebėjus rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į gydytoją periodontologą. Gydytojas periodontologas diagnozuos ligą bei sudarys gydymo planą, siekiant ligą sustabdyti.
Dantenų uždegimas (gingivitas) ar periodontitas dažniausiai išsivysto dėl netinkamos burnos higienos, burnoje besikaupiant bakterijoms. Jų išskiriami toksinai veikia dantenų audinius, todėl susidaro burnos apnašos, kurios ir sukelia uždegimą.
Nenuvalytos minkštosios apnašos kaupiasi tarp dantų, po dantenomis ir vėliau tampa „dantų akmenimis“, kurie spaudžia dantenas, tirpdo kaulą ir suformuoja vadinamąsias „kišenes“. Dantenos paburksta, pakeičia spalvą, pradeda kraujuoti, atsitraukia nuo danties. Apsinuogina danties kaklelis, o vėliau ir šaknis, burnoje atsiranda nemalonus kvapas.
Periodontitas (parodontozė) dažnai pasireiškia nusilpusiems ar sergantiems lėtinėmis ligomis, turintiesms seilių sekrecijos, hormoniniais sutrikimų. Taip pat periodontitas (parodontozė) gali išsivystyti ir esant netaisyklingam sąkandžiui, nešiojant netinkamai pritaikytus dantų protezus. Šią ligą gali paskatinti rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu. Retais atvejais periodonto ligos gali būti genetiškai nulemtos.
Laiku nesikreipus į gydytoją periodontologą, galima netekti ne tik vieno ar keletos dantų, tačiau liga gali neigiamai paveikti ir visą organizmo būklę.
*Pacientų patogumui kompiuterinės tomografijos nuotrauka gali būti padaryta vizito Kauno implantologijos centre metu. Klinikoje veikia i-CAT FLX kompiuterinis tomografas, kuriuo garantuojamas mažiausias spinduliuotės kiekis pacientui bei didžiausia raiška gydytojui.
Norėdami pamatyti drąsias klientų šypsenas, rūpinamės tiek pamatais, tiek fasadu – planavimo metu iki smulkmenų apgalvojame visas smulkmenas, o gydymo eigoje skiriame dėmesio kiekvienai detalei, kad šypsenos būtų natūralios ir džiugintų.“ – pasakoja KIC klinikos burnos chirurgas Gvidas Jankauskas.
Dantenų recesija yra būklė, kai dėl dantenų atsitraukimo atsidengia danties šaknies paviršius. Tuomet dantys tampa jautrūs, atrodo neestetiškai, yra labiau pažeidžiami karieso, pasunkėja jų priežiūra, gali parausti ir pajautrėti dantenos. Nors šis procesas yra negrįžtamas, jam galima užkirsti kelią ar pristabdyti jau vykstančius pokyčius, o kai kuriais atvejais, pritaikius tinkamus gydymo metodus.