Periodontitas: artėjančios ligos požymiai ir naujausi gydymo metodai | KIC klinika
8-37 775070

Periodontitas: artėjančios ligos požymiai ir naujausi gydymo metodai

Paskelbta 2022-06-21
Periodontitas: artėjančios ligos požymiai ir naujausi gydymo metodai

Parodontozė.

Dažnam girdėtas ūmaus dantenų uždegimo – periodontito – pavadinimas. Liga, kurios požymius patiria net 90 proc. Lietuvos gyventojų.

Periodontitas išsivysto, kai dėl apnašų kaupimosi aplink dantis yra pažeidžiami juos supantys audiniai. Svarbu žinoti, jog periodontitas vystosi lėtai ir neskausmingai, tačiau laiku nepradėjus tinkamo gydymo pradeda tirpti kaulas, atsiranda dantų paslankumas, dantų padėties pasikeitimas, galima netekti ne tik vieno ar keleto dantų, tačiau liga gali neigiamai paveikti ir visą organizmo būklę.

Anot lėtinio periodontito paplitimo Lietuvoje tyrimų, net 90% žmonių pasireiškia periodontito požymiai, tad svarbu žinoti kaip atpažinti šią ligą ir kreiptis į gydytoją laiku. Lengviausiai pastebimi šios ligos požymiai yra dantenų paraudimas ar kraujavimas, blogas burnos kvapas, dantų jautrumas karštam ar rūgščiam maistui, atsirandantys pastebimi tarpai tarp dantų. Jei pastebėjote šiuos požymius, verta nedelsti ir kreiptis į gydytoją periodontologą, kuris įvertins situaciją bei sudarys individualų gydymo planą, siekiant kuo anksčiau užkirsti kelią ligos progresavimui.

Gydymo metodai

Domėdamasi veiksmingiausiais periodonto ligų gydymo metodais bei pasaulio kolegų periodontologų patirtimi, KIC klinika gydytoja periodontologė Inesa Stigienė birželio mėnesį dalyvavo Kopenhagoje vykusiame tarptautiniame EuroPerio10 kongrese. Šio kongreso metu daugiau nei 130 specialistų pristatė naujausius periodontologijos ir implantavimo pasiekimus, o gausi ir įvairi mokslinė programa, apėmė interaktyvias sesijas ir tiesiogines gydymo procedūrų demonstracijas, padedančias gydytojams aptarti veiksmingiausius periodontito gydymo metodus bei pasidalinti patirtimi.

Šiandien gyd. Inesa Stigienė gydydama dantenų ligas remiasi ne tik pasauline periodontologų patirtimi, bet ir Acheno lazerinės odontologijos centre įgyta praktine ir teorine periodontinių ligų gydymo vandens lazeriu patirtimi. Gydymas vandens lazeriu yra minimaliai invazyvus, procedūros trumpesnės, o gijimo laikotarpis – greitesnis.

Pastebėjote paraudusias dantenas, kraujavimą ar kitus požymius?

Nedelskite ir užsiregistruokite dantų apžiūrai, o KIC klinikos gydytojai neleis ligai progresuoti bei pasirūpins, kad Jus nuolat džiugintų sveika šypsena!

Registracija internetu

    Vizito laikas: