Dantų implantai ir implantavimas Kaune | KIC klinika
8-37 775070

Dantų implantai ir implantavimas

REGISTRACIJA

KAS YRA DANTŲ IMPLANTAI?

Žmogaus dantis susideda iš kelių dalių: vainiko (dalis, kuri matoma virš dantenų) ir šaknies (žandikaulyje po dantenomis esanti nematoma dalis). Dantį savo vietoje laiko šaknis.

Danties implantas – tai dirbtinė danties šaknis. Implantas yra mažas sraigtelis, kuris yra įsukamas į žandikaulio kaulą ir tampa tikrosios šaknies pakaitalu.

Dantų implantai yra pagaminti iš titano. Šis metalas yra dažniausiai naudojamas chirurgijoje, nes jis yra labiausiai suderintas su žmogaus biologija. Įsriegti dantų implantai gali džiuginti visą gyvenimą, tačiau reikia nepamiršti, kad implantuotus dantis taip pat reikia kruopščiai prižiūrėti ir jais rūpintis.

DANTŲ IMPLANTŲ IR IMPLANTAVIMO KAINOS

Implantavimas Medentika implantais 570 Eur
Implantavimas Straumann implantais 696 Eur
Daugiau kainų rasite apsilankę kainyne

KADA REIKALINGI DANTŲ IMPLANTAI?

Žmonės savo natūralius dantis praranda dėl daugybės įvairių priežasčių – nelaimingų atsitikimų metu, dantenų ligų, karieso, infekcijų ir kt. Kai netenkama vieno ar kelių natūralių dantų, iškyla daug problemų: likę dantys dažniausiai išsikraipo, atrodo neestetiškai, jaučiamas diskomforto jausmas. Dažnai po kiek laiko pablogėja ir sąkandis, dėl to tampa sunkiau sukramtyti maistą. Įsriegus dantų implantus žmonės gali tinkamai kramtyti maistą, šypsotis ir svarbiausia – išnyksta kalbėjimo defektai.

Dantų implantai gali būti naudojami įvairiose situacijose:

  • vieno danties atkūrimui, todėl nereikia šlifuoti gretimų dantų,
  • fiksuoto tilto laikymui, netekus kelių dantų,
  • norint atsisakyti išimamų protezų ir kramtyti kaip su savais dantimis,
  • išimamų protezų stabilizavimui.

KAIP VYKSTA DANTŲ IMPLANTACIJOS PROCEDŪRA?

Gydytojas pirmiausia turi nustatyti, ar Jums reikalingi dantų implantai. Nustačius poreikį, prieš pradedant gydymą, detaliai išanalizuojama paciento būklė, įvertinami įvairūs faktoriai ir aplinkybės bei sudaromas individualus gydymo planas, nurodant visą gydymo eigą.

Tai labai svarbus momentas dantų implantacijoje, todėl itin svarbu pasirinkti gydytoją odontologą – burnos chirurgą, turintį tiek teorinių žinių, tiek jų taikymo įvairiais dantų implantavimo atvejais patirties.

KADA GALĖSIU DŽIAUGTIS ŠYPSENA?

Jei įmanoma, ypač priekinių dantų netekimo atvejais, implantacija ir laikinas protezavimas gali būti atliekami kartu.

Svarbu žinoti, jog vienmomentė imaplantacija gali būti atliekama tik tuomet, kai atsižvelgiant į situaciją galima prognozuoti ilgalaikį teigiamą rezultatą. Gydytojas, įvertinęs situaciją bei galimybes, viską paaiškina konsultacijos metu.

ĮPRASTI DANTŲ IMPLANTAVIMO ETAPAI

Toliau nurodyti etapai ir terminai yra orientaciniai. Konsultacijos metu gydytojas pateikia rekomendacijas ilgalaikiam rezultatui pasiekti pagal individualią situaciją.

Pirmas etapas (1 d.) – Implantas yra įsriegiamas įvertinus paciento burnos būklę: kaulo storį ir kokybę, bendrą organizmo būklę.
Antras etapas (3-7 d.) – Atliekama apžiūra ir vertinama paciento bendra būklė, implanto prigijimo būsena.
Trečias etapas (4-d.) – Išimami siūlai, įvertinus bendrą būklę ir įsriegto implanto būseną.
Ketvirtas etapas (3-8 sav.) – Detaliai įvertinama paciento burnos būklė, esami lūkesčiai ir sudaromas protezavimo planas. Naudojant moderniausius metodus ir technologijas yra užtikrinamas kokybiškas ir greitas rezultatas.

KĄ SVARBU ŽINOTI PO DANTŲ IMPLANTACIJOS?

Pirmąją parą po implantacijos venkite karšto, aštraus maisto, intensyvaus kramtymo, negerkite kavos ir juodos arbatos.
Siekiant, jog patinimas būtų mažesnis, pirmąją dieną, reguliariai šaldykite skruostą, darydami pertraukas.
Pirmąją dieną daugiau laiko praleiskite sėdimoje padėtyje, o atsigulę pasidėkite antrą pagalvę, kad galva būtų aukščiau.
Pirmąją savaitę naudokite burnos skalavimo skystį su chlorheksidinu, vėliau skalaukite pagal gydytojo nurodymus. Griežtai laikykitės rekomendacijų.
Pirmąją dieną dantų nevalykite, darykite tai tik nuo antrosios dienos, atsargiai ir tik minkštu dantų šepetėliu.
Savavališkai nenaudokite medikamentų. Pasitarkite su savo gydytoju ir vaistus vartokite pagal jo rekomendacijas.
Norėdami nepakenkti žaizdos gijimui ir implanto prigijimui, nerūkykite mažiausiai 2 savaites bei nevartokite alkoholio 7 dienas po procedūros.
Atsižvelgiant į atliktas procedūras, pagal gydytojo rekomendacijas, 1–14 dienų po implantacijos, vengkite fizinio krūvio, kaitinimosi pirtyje.

Su implantavusiu gydytoju susisiekite nedelsiant, jei jaučiate stiprų skausmą, nesustoja kraujavimas, praėjus keletui dienų po implantacijos savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, operuotoje srityje stipriai patinsta audiniai, skauda ryjant seiles ar sumažėja išsižiojimas.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE DANTŲ IMPLANTUS

Ar dantų implantai ilgaamžiai?

Patiems dantų implantams suteikiama viso gyvenimo garantija. Implantavimo ilgaamžiškumas priklauso nuo daugelio faktorių. I-is faktorius – kaulo kokybė ir storis. Kuo geresnės kokybės kaulas, tuo didesnė tikimybė, kad implantas prigis geriau ir ilgam laikui. II-is faktorius – paciento asmeninė dantų priežiūra pasibaigus gydymui. III-is lemiantis faktorius – implantuojančio gydytojo patirtis ir gebėjimai. Ir IV-is faktorius – kokybiškai atliktas protezavimas. Jei bus neteisingai suformuotas danties protezas po implantacijos, kandimo jėgos gali pasiskirstyti netolygiai ir tai gali nulemti trumpesnį implanto funkcionavimo laiką.

Į ką kreiptis dėl dantų implantavimo?

Geriausi rezultatai pasiekiami tada, kai dantų implantai sriegiami gydytojo specialisto – veido, burnos ir žandikaulių chirurgo, periodontologo. Kauno implantologijos centre, siekiant pacientams geriausių rezultatų, implantuoja tik ilgametės patirties įgiję ir nuolat žinias atnaujinantys burnos, veido ir žandikaulių chirurgai bei protezavimo specialistai.

Ar yra dantų implantavimo amžiaus limitas?

Nerekomenduojama sriegti implantų jaunesniems nei 18 metų vaikinams ir jaunesnėms nei 16–17 metų merginoms. Daugiau amžiaus apribojimų dantų implantacijai nėra. Dantų implantai gali būti sriegiami tik esant pakankami kaulinio audinio. Tai yra esminė sąlyga.

Ar dantų implantai patikimi ir saugūs?

Taip, dantų implantai yra visiškai patikimas ir saugus gydymo metodas, jokių pašalinių reiškinių nėra.

Statistiškai tik 3–4 % įsriegtų implantų neprigyja. Neprigijus implantui pacientas nejaučia skausmo, o pašalinus neprigijusį implantą po 2–3 mėnesių į jo vietą sriegiamas kitas implantas. Pakartotinė procedūra nekainuoja.

Ar yra kokia kita dantų implantavimo alternatyva?

Galima alternatyva implantavimui – protezavimas vainikėliais, tiltiniai protezai arba išimami protezai. Tačiau norint atstatyti vieną prarastą dantį, reikia šlifuoti greta esančius dantis ir gaminti tiltinį protezą. Netekus daugiau dantų, gaminami išimami protezai (plokštelės).  Įsriegus implantą ar keletą jų,  pagaminami ilgaamžiai ir kokybiški protezai, nepažeidžiant greta esančių dantų.

Ar danties implantas yra jaučiamas?

Ne. Praėjus gijimo laikotarpiui danties implantas jaučiamas tiek, kiek bet kuris tikras Jūsų dantis.

Esu netekęs visų dantų. Kiek man reikės sriegti dantų implantų norint atstatyti dantis?

Prarastus viršutinio arba apatinio žandikaulio dantis galima atstatyti įsriegiant tik 4 implantus.

Kiek kainuoja dantų implantas?

Kiekvienas atvejis yra individualus ir tik konsultacijos metu, įvertinęs implantų poreikį, paciento kaulo būklę ir kitus svarbius veiksnius, gydytojas tiksliai nurodys dantų implantų kainą.

Kokie yra pagrindiniai dantų implantų privalumai?

Patogumas, geras kramtymas ir, be abejo, graži šypsena, puiki savijauta bei sustiprėjęs pasitikėjimas savimi.

Ar dantų implantacijos procedūra yra skausminga?

Ne. Kai sriegiami dantų implantai yra naudojamas vietinis nuskausminimas, todėl Jūs operacijos metu nejausite jokio diskomforto. Nedidelis diskomfortas gali būti jaučiamas po operacijos, tačiau jį sušvelnina medikamentai, skiriami po procedūros.

Kiek laiko užtrunka dantų implanto įsriegimo procedūra?

Vieno implanto įsriegimas su pasiruošimu trunka apie valandą. Jei sriegiami keli implantai, implantavimo laikas pailgėja.

Ar gijimo laikotarpiu po implantacijos reikia būti be danties?

Nebūtinai. Kauno implantologijos centre pacientams pasiūloma laikina alternatyva.

Kada galima grįžti į darbą po implantavimo operacijos?

Jau kitą dieną po operacijos galite grįžti į darbą.

Ar galima iš karto po implantacijos valgyti?

Valgyti nerekomenduojama ne anksčiau nei 3 val. po operacijos. Tą pačią dieną vengite grubaus bei karšto maisto, nevartokite kavos bei alkoholio.

Ar galima iš karto po implantavimo sportuoti?

Fizinio krūvio reikia vengti keletą dienų po procedūros, siekiant nesutrikdyti žaizdų gijimo.

Kaip dažnai po implantacijos reikia lankytis pas odontologą?

Du kartus per metus turi būti atliekama profesionali burnos higiena ir bent vieną kartą per metus rekomenduojama apsilankyti profilaktiniam patikrinimui pas odontologą. Implantų ilgaamžiškumas ir patvarumas labai priklauso nuo kruopščios dantų priežiūros.

Gydytojai

Gvidas Jankauskas, gydytojas burnos chirurgas
Gvidas Jankauskas, gydytojas burnos chirurgas

Burnos chirurgija, dantų implantavimas, kaulo rekonstrukcijos.

Daugiau 
Inesa Stigienė, gydytoja periodontologė
Inesa Stigienė, gydytoja periodontologė

Dantų implantavimas, periodontologija, lazerinė odontologija, burnos chirurgija.

Daugiau 
Prof. Dainius Razukevičius, gydytojas burnos, veido ir žandikaulių chirurgas
Prof. Dainius Razukevičius, gydytojas burnos, veido ir žandikaulių chirurgas

Apatinio smilkininio žandikaulio sąnario chirurgija, ortognatinė chirurgija, kaulo rekonstrukcijos operacijos, implantavimas.

Daugiau 
Med. m. dr. Jan Pavel Rokicki, gydytojas burnos chirurgas
Med. m. dr. Jan Pavel Rokicki, gydytojas burnos chirurgas

Burnos chirurgija, dantų implantavimas, kaulo rekonstrukcijos, apatinio smilkininio žandikaulio sąnario gydymas.

Daugiau 

Registracija internetu

    Vizito laikas: