Dantų protezavimas Kaune | KIC klinika
8-37 775070

Dantų protezavimas

Dantų atkūrimo metodai parenkami, atsižvelgiant į paciento ligos istoriją

KREIPKITĖS KONSULTACIJAI

KAS YRA DANTŲ PROTEZAVIMAS IR KADA JIS REIKALINGAS?

Dantų protezavimas – tai dantų gydymas, kurio metu pagal formą ir spalvą atkuriami stipriai pažeisti bei trūkstami dantys ar jų eilės, o tuo pačiu atstatomos prarastos sąkandžio ir kramtymo funkcijos, dėl ko gerėja emocinė savijauta ir atsiranda galimybė nevaržomai šypsotis. 

Jei netekote danties, ar kelių, neatidėliokite dantų protezavimo, nes tai gramzdina į vis gilesnes problemas: tirpsta žandikaulio kaulas, veidas tampa neproporcingas, dantys krypsta į atsiradusią tuščią ertmę. Norint išvengti tokių pasekmių, vertėtų dantų atkūrimo galimybėmis pasidomėti kuo greičiau ir priimti optimaliausią sprendimą. Tinkamos dantų atkūrimo metodikos pasirinkimas lemia gydymo efektyvumą, ilgaamžiškumą. Norėdami pateisinti lūkesčius ir problemą išspręsti visam laikui, konsultuokitės su profesionalais.

Tinkamos dantų atkūrimo metodikos pasirinkimas lemia gydymo efektyvumą, ilgaamžiškumą. KIC klinika siūlo net kelias dantų atkūrimo galimybes.

KODĖL VERTA PROTEZUOTI DANTIS?

  • Subalansuojama ir paskirstoma kramtymo jėga, padedant išsaugoti gretimus dantis.
  • Išsaugomas dantenų kontūras ir paskirstoma apkrova kaului, išsaugant jį nuo tirpimo.
  • Išvengiama sąkandžio pokyčių. Esant tarpui tarp dantų, ilgalaikiu lakotarpiu, greta tarpo esantys dantys krypsta į defekto pusę, užpildydami tuščią vietą. To pasekmėmis gali būti dantų poslinkis, danties kaklelio apsinuoginimas, pleištiniai defektai, atsirandantys dėl perkrovos, bei kaulo tirpimas nesamo ir gretimų dantų vietoje. Dėl to, norint atstatyti dantis ateityje, prireikia papildomų procedūrų, papildomų lėšų ir ilgesnio laiko.
  • Išlaikoma ar pagerinama kramtymo funckija.
  • Sumažinama tikimybė apatinio smilkininio žandikaulio sąnario (SAŽS / TMJ) problemoms atsirasti.
  • Pašalinami estetiniai trūkumai, trukdantys nevaržomai šypsotis.

IŠIMAMIEJI DANTŲ PROTEZAI

PILNI PROTEZAI

Tai yra plokšteliniai dantų protezai, skirti visų dantų netekusiems pacientams. Šiais protezais galima atkurti visus tiek apatinio, tiek viršutinio žandikaulio dantis. Tokį protezą pritvirtinus ant dviejų implantų, ženkliai pagerinamas jo laikomumas.

DALINIAI IR LANKO ATRAMINIAI PROTEZAI

Šio tipo protezai atkuria galinių dantų eilių defektus, o lanko atraminiai protezai yra pagaminti su specialia konstrukcija, kuri tvirtinasi prie likusių sveikų dantų. Šie protezai skirti kelių prarastų dantų atkūrimui. Dantų atkūrimas daliniais ir lanko atraminiais protezais taikomas tuomet, kai nėra galimybės dantų atkurti implantais.

FIKSUOTI DANTŲ PROTEZAI

DANTŲ LAMINATĖS

Tai yra plonos keramikos ar porceliano daugiasluoksnės plokštelės, kurios yra tvirtinamos ant priekinių dantų paviršiaus, pritaikius norimą atspalvį ir sukuriant ypač natūralų vaizdą. Protezavimas laminatėmis taikomas norint pašalinti tokius defektus kaip pakitusi dantų spalva, nuskilę, nutrupėję, blizgesį praradę dantys, tarpai tarp dantų, norint pakoreguoti dantų formą ar padėtį.

DANTŲ UŽKLOTAI IR DALINIAI VAINIKĖLIAI

Tai yra iš kompozitinių medžiagų, metalo ar porceliano pagaminti minimalaus storio protezai, atkuriantys kramtomųjų dantų defektus. Naudojama dideliems kramtomųjų dantų defektams atkurti, atstatant trūkstamą danties dalį, siekiant minimalaus dantų šlifavimo.

DANTŲ VAINIKĖLIAI IR TILTAI

Dantų vainikėliais ir tiltais atkuriami pažeisti ar prarasti dantys. Pavieniai vainikėliai tvirtinami ant išsaugotos danties dalies ar atskirų dantų, o vainikėliai, sujungti į tiltus, tvirtinami ant kelių dantų iš eilės. Tiltais ar dantų vainikėliais dantys atkuriami, kai jie yra praradę spalvą, nuskilę ar stipriai pažeisti ėduonies. Tiltą fiksuojant ant šalia esančių nušlifuotų dantų, jais galima užpildyti kelių prarastų dantų, esančių greta, tarpą.

ESTETINIS PLOMBAVIMAS

Estetinio plombavimo metu, pasitelkiant aukštos kokybės plombines medžiagas, atkuriami pažeisti ar nuskilę, nudilę bei netaisyklingoje padėtyje esantys priekiniai dantys. Estetinis plombavimas atliekamas preciziškai, išsaugant sveikus dantų audinius. Plombos pagalba sukuriama norima danties spalva, skaidrumas, blizgesys, tiksliai atkartojamos anatominės danties savybės.

Gydytojai

Mantas Kėvelaitis, gydytojas odontologas-ortopedas
Mantas Kėvelaitis, gydytojas odontologas-ortopedas

Protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos gydymas.

Daugiau 
Oskaras Godvaišas, gyd. odontologas-ortopedas.
Oskaras Godvaišas, gyd. odontologas-ortopedas.

Protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos.

Daugiau 
Jovita Dubinskienė, gydytoja odontologė
Jovita Dubinskienė, gydytoja odontologė

Terapinis gydymas, protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas, estetinis plombavimas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos gydymas.

Daugiau 
Ramunė Mickienė, gydytoja odontologė
Ramunė Mickienė, gydytoja odontologė

Terapinis gydymas, protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas.

Daugiau 
Vaidotė Razukevičienė, gydytoja odontologė
Vaidotė Razukevičienė, gydytoja odontologė

Terapinis gydymas, protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas.

Daugiau 
Valda Valantiejienė, gydytoja odontologė-ortopedė
Valda Valantiejienė, gydytoja odontologė-ortopedė

Protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos gydymas.

Daugiau 

Registracija internetu

    Vizito laikas: