Dantų protezavimas Kaune | KIC klinika
8-37 775070

Dantų protezavimas

Dantų atkūrimo metodai parenkami, atsižvelgiant į paciento ligos istoriją

REGISTRACIJA

KAS YRA DANTŲ PROTEZAVIMAS IR KADA JIS REIKALINGAS?

Dantų protezavimas – tai dantų gydymas, kurio metu pagal formą ir spalvą atkuriami stipriai pažeisti bei trūkstami dantys ar jų eilės, o tuo pačiu atstatomos prarastos sąkandžio ir kramtymo funkcijos, dėl ko gerėja emocinė savijauta ir atsiranda galimybė nevaržomai šypsotis. 

Jei netekote danties, ar kelių, neatidėliokite dantų protezavimo, nes tai gramzdina į vis gilesnes problemas: tirpsta žandikaulio kaulas, veidas tampa neproporcingas, dantys krypsta į atsiradusią tuščią ertmę. Norint išvengti tokių pasekmių, vertėtų dantų atkūrimo galimybėmis pasidomėti kuo greičiau ir priimti optimaliausią sprendimą. Tinkamos dantų atkūrimo metodikos pasirinkimas lemia gydymo efektyvumą, ilgaamžiškumą. Norėdami pateisinti lūkesčius ir problemą išspręsti visam laikui, konsultuokitės su profesionalais.

Tinkamos dantų atkūrimo metodikos pasirinkimas lemia gydymo efektyvumą, ilgaamžiškumą. KIC klinika siūlo net kelias dantų atkūrimo galimybes.

KODĖL VERTA PROTEZUOTI DANTIS?

  • Subalansuojama ir paskirstoma kramtymo jėga, padedant išsaugoti gretimus dantis.
  • Išsaugomas dantenų kontūras ir paskirstoma apkrova kaului, išsaugant jį nuo tirpimo.
  • Išvengiama sąkandžio pokyčių. Esant tarpui tarp dantų, ilgalaikiu lakotarpiu, greta tarpo esantys dantys krypsta į defekto pusę, užpildydami tuščią vietą. To pasekmėmis gali būti dantų poslinkis, danties kaklelio apsinuoginimas, pleištiniai defektai, atsirandantys dėl perkrovos, bei kaulo tirpimas nesamo ir gretimų dantų vietoje. Dėl to, norint atstatyti dantis ateityje, prireikia papildomų procedūrų, papildomų lėšų ir ilgesnio laiko.
  • Išlaikoma ar pagerinama kramtymo funckija.
  • Sumažinama tikimybė apatinio smilkininio žandikaulio sąnario (SAŽS / TMJ) problemoms atsirasti.
  • Pašalinami estetiniai trūkumai, trukdantys nevaržomai šypsotis.

IŠIMAMIEJI DANTŲ PROTEZAI

PILNI PROTEZAI

Tai yra plokšteliniai dantų protezai, skirti visų dantų netekusiems pacientams. Šiais protezais galima atkurti visus tiek apatinio, tiek viršutinio žandikaulio dantis. Tokį protezą pritvirtinus ant dviejų implantų, ženkliai pagerinamas jo laikomumas.

DALINIAI IR LANKO ATRAMINIAI PROTEZAI

Šio tipo protezai atkuria galinių dantų eilių defektus, o lanko atraminiai protezai yra pagaminti su specialia konstrukcija, kuri tvirtinasi prie likusių sveikų dantų. Šie protezai skirti kelių prarastų dantų atkūrimui. Dantų atkūrimas daliniais ir lanko atraminiais protezais taikomas tuomet, kai nėra galimybės dantų atkurti implantais.

FIKSUOTI DANTŲ PROTEZAI

DANTŲ LAMINATĖS

Tai yra plonos keramikos ar porceliano daugiasluoksnės plokštelės, kurios yra tvirtinamos ant priekinių dantų paviršiaus, pritaikius norimą atspalvį ir sukuriant ypač natūralų vaizdą. Protezavimas laminatėmis taikomas norint pašalinti tokius defektus kaip pakitusi dantų spalva, nuskilę, nutrupėję, blizgesį praradę dantys, tarpai tarp dantų, norint pakoreguoti dantų formą ar padėtį.

DANTŲ UŽKLOTAI IR DALINIAI VAINIKĖLIAI

Tai yra iš kompozitinių medžiagų, metalo ar porceliano pagaminti minimalaus storio protezai, atkuriantys kramtomųjų dantų defektus. Naudojama dideliems kramtomųjų dantų defektams atkurti, atstatant trūkstamą danties dalį, siekiant minimalaus dantų šlifavimo.

DANTŲ VAINIKĖLIAI IR TILTAI

Dantų vainikėliais ir tiltais atkuriami pažeisti ar prarasti dantys. Pavieniai vainikėliai tvirtinami ant išsaugotos danties dalies ar atskirų dantų, o vainikėliai, sujungti į tiltus, tvirtinami ant kelių dantų iš eilės. Tiltais ar dantų vainikėliais dantys atkuriami, kai jie yra praradę spalvą, nuskilę ar stipriai pažeisti ėduonies. Tiltą fiksuojant ant šalia esančių nušlifuotų dantų, jais galima užpildyti kelių prarastų dantų, esančių greta, tarpą.

KOMPENSACIJA UŽ DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGAS

Jūsų patogumui už odontologijos klinikoje „Kauno implantologijos centras“ suteiktas protezavimo paslaugas galite gauti kompensaciją, nes esame pasirašę sutartį su Teritorine ligonių kasa (TLK). Šiuo metu galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka. Pagal šią tvarką teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD):

asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius; vaikai iki 18 metų; asmenys, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais; asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Konsultacijos metu gydytojas odontologas (arba retesniais ir sudėtingesniais atvejais gydytojų konsiliumas) nustatęs teisę ir dantų protezavimo pagrįstumą bei įvertinęs dantų būklę, protezuojamus dantis, turi suvesti duomenis į Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą, bei asmenį užregistruoti Eilių ir atsargų valdymo informacinės sistemos Dantų protezavimo posistemyje (EVIS DP). Taigi visi duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu vietoje, o asmuo papildomai jokių prašymų gydymo įstaigai ar TLK rašyti ir teikti neturi. Konsultacijos metu asmuo iš karto informuojamas apie teisės gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas įgijimą arba neįgijimą. Dantų protezavimo paslaugų teikimo išlaidos apmokamos paslaugas suteikusiai įstaigai. Dantų protezavimo paslaugos turės būti suteiktos per 3 metus nuo šios teisės įgijimo – asmens užregistravimo EVIS DP posistemyje. Pakartotinai kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas pacientas galės gauti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.

DANTŲ PROTEZAVIMO KOMPENSUOJAMOJI SUMA

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims: kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur; kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 670,39 Eur; kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio – iki 2062,70 Eur (nustato konsiliumas); 2. vaikams:

kurių kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius – iki 342,13 Eur; kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – iki 2062,70 Eur (nustato konsiliumas); 3. asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos:

po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur; atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija – iki 2062,70 Eur (nustato konsiliumas).

Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.

 

Gydytojai

Mantas Kėvelaitis, gydytojas odontologas-ortopedas
Mantas Kėvelaitis, gydytojas odontologas-ortopedas

Protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos gydymas.

Daugiau 
Oskaras Godvaišas, gyd. odontologas-ortopedas.
Oskaras Godvaišas, gyd. odontologas-ortopedas.

Protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos.

Daugiau 
Jovita Dubinskienė, gydytoja odontologė
Jovita Dubinskienė, gydytoja odontologė

Terapinis gydymas, protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas, estetinis plombavimas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos gydymas.

Daugiau 
Ramunė Mickienė, gydytoja odontologė
Ramunė Mickienė, gydytoja odontologė

Terapinis gydymas, protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas.

Daugiau 
Vaidotė Razukevičienė, gydytoja odontologė
Vaidotė Razukevičienė, gydytoja odontologė

Terapinis gydymas, protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas.

Daugiau 
Valda Valantiejienė, gydytoja odontologė-ortopedė
Valda Valantiejienė, gydytoja odontologė-ortopedė

Protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos gydymas.

Daugiau 

Registracija internetu

    Vizito laikas: