Dantų vainikėliai ir tiltai Kaune | KIC klinika
8-37 775070

Dantų vainikėliai ir tiltai

REGISTRACIJA

KAS YRA DANTŲ VAINIKĖLIS?

Dantų vainikėlis – tai matoma danties dalis, dantį apgaubianti „kepurėlė“, užcementuojama ant nušlifuoto danties arba implanto.

Dantų vainikėliai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų. Dantų vainikėlių kaina priklauso tiek nuo jiems gaminti naudojamų medžiagų, tiek nuo vainikėliui pagaminti taikomos technologijos bei gamybos laiko. Gražaus ir estetinio dantų vainikėlio gamyboje dera parinktos medžiagos, atkurta natūrali dantų spalva ir naujausios technologijos.

Svarbu žinoti, jog dantų vainikėliai negali būti pasirenkami vertinant tik estetiką ar kainą. Konsultacijos metu gydytojas visada atsižvelgs į Jūsų individualią situaciją bei įvertins kitus svarbius kriterijus, siekiant vainikėlio ilgaamžiškumo. Su Jumis gydytojas aptars galimas gydymo alternatyvas, jų privalumus bei skirtumus, kainas ir terminus.

Kriterijai, kuriais remiantis parenkamas dantų vainikėlis:

 • Dantų būklė ir funkcija.
 • Sąkandžio ypatumai.
 • Žalingi įpročiai (griežimas dantimis, nagų kramtymas, kt.).
 • Estetiniai kriterijai.
 • Paciento lūkesčiai.
 • Kaina.

DANTŲ VAINIKĖLIŲ RŪŠYS

CIRKONIO KERAMIKA

Vainikėliai gaminami iš cirkonio keramikos karkaso, jį padengiant keramikos sluoksniu. Jie itin estetiški, natūraliai atrodantys, tvirti ir ilgaamžiai. Naudojama priekinių ir šoninių dantų, tiek pavienių, tiek ir didelių dantų eilių defektų atstatymui.

BEMETALĖ KERAMIKA

Tai bekarkasiai, itin pralaidūs šviesai, tvirti ir natūraliai atrodantys vainikėliai, tinkami tiek priekiniams, tiek krūminiams dantims protezuoti.

METALAS-KERAMIKA

Vainikėlis gaminamas metalo karkasą padengiant keramikos sluoksniu, atitinkančiu natūralią dantų spalvą. Svarbu žinoti, jog aplink metalo keramikos vainikėlį gali būti matoma „juodoji linija“, kuri išryškėja, kai dantenos atsitraukia (prasišviečia metalinė girlianda). Dėl šios priežasties metalo keramikos vainikėliai dažnai nesirenkami priekinių dantų protezavimui.

METALAS

Metaliniai vainikėliai gerai atlaiko kramtymo jėgas, neskyla ir nelūžta, tačiau yra metalo spalvos. Tai gali būti pasirinkimas krūminiams dantims (dažnai viršutinio žandikaulio).

LAIKINI VAINIKĖLIAI

Jie gaminami iš plastiko arba, siekiant estetikos, frezuojami iš PMMA (polimetilmetakrilo). Tai puikus sprendimas laikinam protezavimui, kol pagaminami nuolatiniai vainikėliai ar gyja žaizda.

KAS YRA DANTŲ TILTAS?

Dantų tiltas – tai viena iš galimybių prarastiems dantims atstatyti. Pagamintas dantų tiltas gali būti tvirtinamas ant nuosavų dantų arba ant implantų. Jis, atvirkščiai nei dantų plokštelė, nėra išimamas.

Svarbu įvertinti, jog tuo atveju, kai dantų tiltas tvirtinamas ant nuosavų dantų, dantys yra apšlifuojami. Dantų tiltą tvirtinant ant implantų, nuosavi dantys nėra pažeidžiami.

DANTŲ PROTEZAVIMO VAINIKĖLIAIS ARBA TILTAIS ILGAAMŽIŠKUMAS

Dantų protezavimo ilgaamžiškumas priklauso nuo to, kaip tiksliai ir kokybiškai pagamintas dantų vainikėlis (dantų protezas) ar dantų tiltas, bei nuo profesionalaus odontologo protezuotojo darbo, paciento kramtymo funkcijos, žalingų įpročių. Ne mažiau svarbus kriterijus – nuolatinė burnos ir dantų priežiūra bei reguliari profesionali burnos higiena.

Pabaigus dantų protezavimą, gydytojas visada išsamiai paaiškins, kaip prižiūrėti dantis, siekiant ilgalaikio rezultato. Protezuotiems dantims dažnai reikia skirti net daugiau dėmesio nei natūraliems, siekiant juos švariai išsivalyti.

KĄ VERTA ŽINOTI?

  Koks stiprus bebūtų protezas, jis nebus toks stiprus, kaip nuosavas dantis. Todėl juos reikia saugoti vengiant itin kieto maisto, žalingų įpročių, tokių kaip nagų, pieštukų kramtymas, sėklų ar riešutų gliaudymas dantimis ir pan.

 • Ypatingas rizikos faktorius dantų protezavimui – bruksizmas (griežimas dantimis ar įprotis nuolat stipriai juos sukąsti). Dėl to itin dažnai po protezavimo rekomenduojama naktimis nešioti individualią funkcinę-apsauginę kapą.
 • Kelias dienas po protezo pritvirtinimo gali būti jaučiamas dantų jautrumas. Jei tai tęsiasi ilgiau ar kandant jaučiate skausmą, nedelsdami kreipitės į protezavusį gydytoją.
 • Keramikos vainikėlis ar vainikėlio keramikinė apdaila gali įtrūkti. Jei įtrūkimas minimalus, jį galima palikti ar pataisyti. Kitais atvejais vainikėlį tenka keisti.
 • Pajutus vainikėlio ar dantų tilto paslankumą būtina nedelsiant kreiptis į protezavusį gydytoją.
 • Siekiant užtikrinti gerą dantų protezų priežiūrą, profilaktinei apžiūrai pas protezavusį gydytoją būtina lankytis 1 kartą per metus. Profilaktinė burnos higiena būtina 2 kartus per metus.

Gydytojai

Jovita Dubinskienė, gydytoja odontologė
Jovita Dubinskienė, gydytoja odontologė

Terapinis gydymas, protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas, estetinis plombavimas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos gydymas.

Daugiau 
Mantas Kėvelaitis, gydytojas odontologas-ortopedas
Mantas Kėvelaitis, gydytojas odontologas-ortopedas

Protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos gydymas.

Daugiau 
Vaidotė Razukevičienė, gydytoja odontologė
Vaidotė Razukevičienė, gydytoja odontologė

Terapinis gydymas, protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas.

Daugiau 
Ramunė Mickienė, gydytoja odontologė
Ramunė Mickienė, gydytoja odontologė

Terapinis gydymas, protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas.

Daugiau 
Oskaras Godvaišas, gyd. odontologas-ortopedas.
Oskaras Godvaišas, gyd. odontologas-ortopedas.

Protezavimas, dantų laminatės, 28 dantų atstatymas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos.

Daugiau 

Registracija internetu

  Vizito laikas: