Žandikaulio sąnario problemos. Kodėl nevalia jų ignoruoti? | KIC klinika
8-37 775070

Žandikaulio sąnario problemos. Kodėl nevalia jų ignoruoti?

Paskelbta 2020-08-08

Skausmas, traškesys apatinio žandikaulio srityje, sudėtingas išsižiojimas ir kramtymas – Jums pažįstama situacija? Šie ir panašūs požymiai išduoda apie žandikaulio sąnario (SAŽS) sutrikimus. Simptomai gali būti ir ne tokie akivaizdūs. Ar žinojote, kad skausmas ar spengimas ausyse iš tiesų gali neturėti nieko bendro su ausimis? Dažnu atveju tokie simptomai byloja būtent apie žandikaulio sąnario ligas. Gydytojai įspėja, jog žandikaulio sąnario sutrikimai nepraeina savaime – ignoruojant problemą, skausmas ir diskomfortas stiprėja, o gydymas tampa sudėtingesnis.

Kas lemia sąnario sutrikimus?

Smilkininis apatinis žandikaulio sąnarys palaiko apatinio žandikaulio padėtį ir funkcijas: išsižiojimą, užsičiaupimą, kramtymą ir kandimą. Jei kažkuris iš šių judesių sutrinka, žandikaulio sąnaryje jaučiamas skausmas. Su tokiais nemalonumais dažnai susiduria įvairaus amžiaus asmenys.

Žandikaulio sąnario sutrikimai gali būti įgimti arba nulemti įvairių priežasčių, tokių kaip nevalingas griežimas dantimis, netaisyklingas sąkandis, infekcijos, žandikaulio traumos ir kitos priežastys. Jeigu nemalonūs pojūčiai, traškesys ar skausmas žandikaulio sąnario srityje tęsiasi ir pasikartoja mėnesį laiko, reikėtų sunerimti ir apsilankyti pas gyd. odontologą-ortopedą ar burnos, veido ir žandikaulių chirurgą.

Problemos sprendimai

Gydant žandikaulio sąnarį, pirmiausia gydytojas įvertina jo būklę. Gali prireikti papildomų tyrimų: kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso. Siekiama išsiaiškinti, kas sukėlė sąnario veiklos sutrikimus. Įsigilinimas į priežastis užtikrina gydymo efektyvumą. Įvertinus sąnario judesius, raumenų įsitempimą ir nustačius sutrikimų priežastis, pacientas nukreipiamas pas atitinkamos srities specialistą ir jam skiriamas reikalingas gydymas:

  • Fizioterapinės procedūros. Esant nesudėtingai situacijai, rekomenduojamos mankštos, bendradarbiaujant su kitais specialistais, dažniausiai kineziterapeutais ir kt.
  • Ortodontinis gydymas. Jei problemos priežastis yra netaisyklingas sąkandis, reikalingas ortodontinis gydymas.
  • Bruksizmo kapos. Apsaugo sąnarį bei dantis nuo dėvėjimosi nevalingo griežimo metu.
  • Chirurginis gydymas. Chirurginis gydymas yra labai plati sąvoka. Chirurginio gydymo apimtys priklauso nuo situacijos sudėtingumo, taikomų metodikų, gydytojų kompetencijos ir t.t. Didelio mąsto chirurginio gydymo prireikia tik išskirtiniais, labai sudėtingais atvejais.

Ignoruoti žandikaulio sąnario ligas – pavojinga. Pakitimai sąnaryje ne tik sukelia skausmą ir nepatogumą, bet ir gali neigiamai paveikti visą organizmą. Žandikaulio sąnario sutrikimai – su patyrusio (-ių) specialisto (-ų) pagalba sprendžiama problema. Gydymo metodas ir trukmė priklauso nuo ligos priežasties bei situacijos sudėtingumo. Apsilankius pas gydytoją ir laiku imantis priemonių, sudėtingo gydymo ar komplikacijų galima išvengti.

Registracija internetu

    Vizito laikas: