Dažnai suaugę žmonės teiraujasi ar jiems ne per vėlu gydytis ortodontiškai.

Ortodontiniam gydymui amžiaus apribojimų nėra, svarbi yra dantis palaikančių audinių būklė.

Kartais gydymas suaugusiems pacientams būna sudėtingesnis ir ilgesnis, nes jie turi daugiau sveikatos problemų, kurios įtakoja dantų judėjimą.

Suaugusius žmones, kurie kreipiasi ortodonto konsultacijai, galima suskirstyti i dvi grupes:

Jauni suaugę žmonės:

  • Pacientai, turintys dantų padėties arba nedideles sąkandžio anomalijas. Tokiais atvejais atliekamas įprastas ortodontinis gydymas.
  • Pacientai, kuriems gydymas buvo atidėtas tikslingai ir planuotas tik, kai pasibaigs visas augimo periodas (maždaug po 18 m.). Dažniausiai šie pacientai turi dideles skeletines anomalijas, genetiškai dominuojančias šeimoje. Vaikystėje, tokiems pacientams, taikant ortodontinį gydymą funkciniais aparatais, anomalijos nebūtų pilnai koreguotos, o tik sušvelnintų ateityje reikalingą kompleksinį gydymą. Tokiais atvejais, jei jau praėjęs laikas, kada galima buvo taikyti funkcinius aparatus, siūloma palaukti, kol pasibaigs visas augimas ir iš karto, ateityje, yra planuojama atlikti sudėtingą gydymą – ortognatinę žandikaulių operaciją kartu su ortodontiniu gydymu.
  • Pacientai, kurie turėjo būti gydomi anksčiau, kai buvo aktyvus augimo periodas, tačiau, dėl kažkokių priežasčių, jiems ortodontinis gydymas nebuvo atliktas ir anomalija laikui bėgant tik blogėjo bei tapo didesne problema. Priklausomai nuo problemos sudėtingumo, daugeliui šių pacientų taip pat reikalingas kompleksinis gydymas, susidedantis iš apatinio žandikaulio smilkininio sąnario, periodonto ligų gydymo, ortodontijos ar net ir ortognatinės chirurgijos www.orthognatic.lt.

Vyresni suaugę žmonės (virš 40m.):

  • Šie pacientai dažnai turi protezuotus bei daug pašalintų dantų, periodonto problemas, taip pat „antrines anomalijas“, kurios susiformavo ar pablogėjo jau būnant suaugusiems.
    Jie skundžiasi dantų estetika, apatio žandikaulio smilkininio sąnario disfunkcija, taip pat jiems sunku suprotezuoti ar implantuoti dėl blogos dantų padėties.
    Labai dažnai šie žmonės pastebi priekinių dantų padėties pokyčius, tokius kaip tarpų tarp dantų susidarymas, priekinių dantų pavirtimas į priekį, vieno ar grupės dantų „išilgėjimas“.
    „Antrinę anomaliją“ susidaryti paskatina vieno ar grupės dantų netekimas šoniniuose segmentuose ir periodonto liga. Šie faktoriai sutrikdo normalią kramtymo aparato jėgų pusiausvyrą.
dantu implantai
dantu implantai
dantu implantai
dantu implantai

Suaugusiems žmonėms atliekamas gydymas gali būti suskirstytas į pagalbinį ir pilną.

Pilnas ortodontinis gydymas niekuo nesiskiria nuo jauniems žmonėms taikomo ortodontinio gydymo. Jo tikslas – suskurti gerą okliuziją ir dantų kontaktus, gražią dantų estetiką, o kartu ir paciento išvaizdą.

Pagalbinis ortodontinis gydymas suaugusiems žmonėms atliekamas, kad palengvinti kitas odontologines procedūras: protezavimą, implantaciją, taip pat kontroliuoti periodonto ligas. Beveik visuomet, taikant šį gydymą, gydoma tik dalis dantų – ten, kur yra problema. Šio gydymo trukmė būna keli mėnesiai ir retai tęsiasi daugiau kaip metai.

Daugiau informacijos »

dantu implantai
dantu implantai