
Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas – vienos didžiausių KIC klinika komandos vertybių. Gyvename pasaulyje, kuriame kasdien atsiranda vis daugiau naujovių, o technologinės inovacijos neaplenkia ir odontologijos srities. Šių dienų mokslo laimėjimai padeda užtikrinti kokybišką gydymą bei komfortą odontologinių procedūrų metu. Tačiau labai svarbu apie modernias priemones ne tik žinoti, bet ir jas naudoti gydymo procese.
Skaitmeninis skenavimas
Intraoralinis skeneris – tai lazdelės ar didelio rašiklio formos prietaisas, kuris fiksuoja trimačius (3D) skaitmeninius dantų atspaudus. Skeneris aukštos kokybės vaizdais pateikia tikslią burnos ertmėje esančių kietųjų ir minkštųjų audinių informaciją. Visas vaizdas iš karto perkeliamas į skaitmeninę laikmeną, taigi jį galima peržiūrėti jutikliniame ekrane ar perduoti dantų technikams. Tokiu būdu yra sumodeliuojama danties, jų grupės ar viso apatinio ir viršutinio dantų lanko būsima restauracija.
Skaitmeninis skenavimas naudojamas daugelyje odontologinio gydymo procedūrų ir turi neginčijamų privalumų palyginti su įprastu dantų atspaudų nuėmimu.
Nors įprastas dantų atspaudų nuėmimas nėra skausmingas, tačiau pasitelkus skaitmeninį skenavimą išvengiama atspaudinės masės dėjimo į burną. Tai itin aktualu klientams, kuriems dantų atspaudų nuėmimo procedūrą tenka kartoti keletą kartų, pavyzdžiui protezuojant ar tiesinant dantis.
Skenavimas trunka vos keletą minučių ir užtrunka tikrai trumpiau nei įprastas dantų atspaudų nuėmimas. Taip pat, intraoralinis skeneris pasižymi dideliu tikslumu, todėl nereikia dantų atspaudų procedūros kartoti keletą kartų ar atvykti pakartotiniams vizitams. Prireikus įmanoma iš naujo nuskenuoti tam tikrą dalį dantų, todėl odontologo kėdėje praleisite mažiau laiko.
Intraoraliniuose skeneriuose naudojamos pažangiausios 3D vaizdavimo technologijos, kuriomis užfiksuojama tiksli dantų forma ir kontūrai. Tai leidžia gydytojui odontologui gauti geresnius skenavimo rezultatus ir aiškesnę informaciją apie dantų struktūrą bei tiksliau planuoti būsimas procedūras: dantų implantavimą, sąkandžio atstatymą plombomis, dantų protezavimą ar tiesinimą. Tikslumas itin svarbu siekiant užtikrinti tiek implantų, tiek ant jų tvirtinamų dantų protezų ilgalaikiškumą.
Patys tikrai neturime galimybės pamatyti savo dantų atokiausių kampelių ir apžiūrėti juos iš visų pusių. Tačiau tai yra įmanoma skenerio pagalba. Intraoralinio skenerio užfiksuotą vaizdą klientas kartu su gydytoju gali stebėti ekrane ir aptarti savo dantų būklės esamą situaciją bei galimas dantų atstatymo alternatyvas.
Šiandien odontologo darbas neįsivaizduojamas tiek be efektyvaus komandinio darbo, tiek be šiuolaikinių technologijų. Be jau aptarto intraoralinio skenerio, gydytojai savo darbe taip pat pasitelkia ir kompiuterinį tomografą, 3D printerį chirurginiams gidams spausdinti bei kitas priemones, padedančias pasiekti geriausią rezultatą.
Siekiant dar našesnio gydytojų bendradarbiavimo ir technologijų įvaldymo kasdieniam darbe, pastarąjį mėnesį KIC klinika gydytojai spėjo sudalyvauti net dviejuose mokymuose. Vienuose analizavo naujausias komandinio darbo galimybes naudojant skaitmenines technologijas odontologijoje, o kituose gilinosi į skaitmenos panaudojimą visų dantų atstatymo procese.