Nemažai žmonių BIJO vizitų pas gydytoją odontologą. Jau vien pagalvojus apie vizitą, širdis pradeda plakti greičiau, išpila prakaitas, mintys sukasi ratu – kaip to išvengti?
O ką jau kalbėti, jei norint DŽIAUGTIS GRAŽIA ŠYPSENA, būtinomis tampa dantų šalinimo, implantavimo ar kitos procedūros. IŠEITIS YRA.
Didelį nerimą ar baimę jaučiantiems pacientams, taip pat pacientams, kuriems numatytos ilgos ir sudėtingos procedūros, pasižymintiems stipriu pykinimo, springimo jausmu, turintiems itin jautrius dantis ar tiesiog nenorintiems žinoti, kas vyksta sudėtingesnių procedūrų, kurias atlieka gydytojas – burnos chirurgas, metu, pageidaujant gali būti taikoma SEDACIJA.
SEDACIJA (ANESTEZIJA) – tai medikamentų sukeltas lengvas slopinimas ir raminimas, siekiant suteikti pacientui komfortą ir ramybę. Odontologijos ir implantologijos klinikose taikomos sedacijos metu pacientas gali snūduriuoti, bet neužmiega, gali komunikuoti su gydytoju, jaučiasi ramiai, yra atsipalaidavęs.
Pacientui snūduriuojant, jis yra lengvai pažadinamas, iš dalies neatsimena. Tai sumažina ateities procedūrų baimę.
Sedaciją atlieka patyrę gydytojai anesteziologai reanimatologai. Sedacijos lygis (nuo lengvos iki gilios) parenkamas pagal paciento būklę bei numatomos procedūros trukmę.
Odontologinių ir chirurginių procedūrų metu dažniausiai taikoma INTRAVENINĖ VIDUTINIO LYGIO SEDACIJA.
Intraveninė sedacija yra efektyvesnė už peroralinę. Jos metu per kateterį leidžiami vaistai, iš karto sukeliantys sedaciją. Sedacijos lygį galima kontroliuoti ir, jei reikia, pagilinti.
Sedacijos metu gydytojas anesteziologas reanimatologas seka širdies veiklą, kraujospūdį ir kvėpavimą.