Ką reiškia sugydyti kanalus, kiek tai užtruks laiko ir kiek man kainuos, tai dažniausiai užduodami klausimas mūsų pacientų.

Šaknų kanalų arba endodontinis gydymas, yra labai svarbus, todėl pacientui stengiamės išaiškinti kokia yra gydymo nauda, rizika bei trukmė, nes tai padeda suprasti esamą padėtį ir apsispręsti dėl tolimesnio gydymo ar pergydymo.

Šaknų kanalo gydymas sumažina danties skausmą ir išsaugo šypseną.

Norint suprasti šaknies kanalo procedūrą, reikia žinoti danties anatomiją. Viduje danties, po baltu emaliu ir kietu sluoksniu, vadinamu dentinu yra minkštas audinys vadinamas pulpa. Pulpa susideda iš kraujagyslių, nervų ir jungiamojo audinio ir padeda vystymosi metu augti Jūsų danties šaknims.

Karieso sukeltą danties audinių pažeidimą, dantų traumas bei atliekamas gydomąsias procedūras lydi uždegiminė reakcija pulpoje.
Uždegimui apėmus visą pulpą, jos žūtis neišvengiama, todėl šaknies kanalas tampa mikroorganizmų rezervuaru, saugančiu juos nuo organizmo imuninės sistemos poveikio. Reikalingas itin krupštus ir atsakingas gydymas.

dantu implantai

Endodontinis gydymas gydo dantį iš vidaus.

Šis gydymas yra būtinas kai pulpoje įsivysto infekcija ar uždegimas. Uždegimas ar infekcija gali atsirasto dėl daugelio priežaščių: gilus ėduonis, pakartotinės dantų procedūros ir t.t.

Be to dantų traumos taip pat gali sukelti pulpos žalą net jei dantys neturi matomų įskilimų ar sutrukimų. Jei uždegimas yra negydomas, jis gali sukelti skausmą ar net gali atsirasti pūlinukų.

Endodontinio gydymo metu gydytojas susiduria su skirtingomis klinikinėmis situacijomis, tačiau gydymo principai išlieka tie patys, tai yra šaknies kanalo paruošimas, hermetiškas šaknies kanalo užpildymas ir danties vainiko atkūrimas.
Todėl endodontinio gydymo metu atliekamos procedūros turi vykti kanalo viduje nepažeidžiant jo spindžio vientisumo.Svarbu žinoti tikslų  kanalo ilgį.Todėl atliekamas radiografinis tyrimas ir naudojant skaitmeninį šaknies kanalo viršūnės matuklį,nustatomas tikslus kanalo ilgis.

Praėjusio šimtmečio pradžioje buvo įrodyta, kad tik pašalinus šaknies kanale esančius „nešvarumus“ galima tikėtis sėkmingo rezultato. Šaknų kanalo gydymo metu, yra pašalinama infekuota pulpa ir/ar uždegimas, danties vidus yra kruopščiai išvalomas ir dezinfekuojamas.

Tuomet šaknies kanalas užpildomas specialia medžiaga-  gutaperčia. O dantis atstatomas plombinėmis medžiagomis arba protezuojant.Toks dantis funkcionuoja ilgą laiką..

Siekiant gerų endodontinio gydymo rezultatų, mūsų klinikoje, Kauno Implantologijos Centre, naudojamos naujos šaknų kanalų pildymo technikos, kurios yra saugios, nuspėjamos, operatyvios ir šaknų kanalus užpildančios trimatėje erdvėje, t. y. pašalinamas ryšys tarp burnos ertmės ir periodonto audinių, taip užtikrinamas patologiškai pažeistų audinių gijimas.

Tam tikslui naudojami gutaperčios kaiščiai. Gutaperčia yra unikalus, natūralus termoplastinis polimeras, pagamintas iš Palaqium Oblongifolium Burck medžio, augančio Indonezijoje, Malaizijoje ir Filipinuose, lapų.

Taigi, norint pasiekti gerų ir sėkmingų endodontinio gydymo rezultatų, visi darbo etapai yra labai svarbūs.

Juos atlikus, mes galime garantuoti sėkmingą gydymą.