Protezavimo medžiagos: ar galima rinktis tik pagal kainą? | KIC klinika
8-37 775070

Protezavimo medžiagos: ar galima rinktis tik pagal kainą?

Paskelbta 2020-01-08
Protezavimo medžiagos: ar galima rinktis tik pagal kainą?

Tinkamą protezavimo būdą gali parinkti tik kvalifikuotas gydytojas. Jeigu domitės dantų atkūrimu, šią frazę girdėjote tikrai ne kartą. Vis dėlto, tokia informacija pacientui yra per skurdi. Planuojant protezavimo procedūrą, vertėtų detaliau pasigilinti, į kokius kriterijus atsižvelgia gydytojas, parinkdamas gydymo būdą ir protezavimo medžiagas.

Ką reikia žinoti prieš protezavimą?

Protezavimo metu atkuriami pažeisti ar prarasti dantys. Ant nušlifuoto danties arba implanto tvirtinami individualiai pagaminti metalo arba bemetalės keramikos vainikėliai. Nuo medžiagos, iš kurios pagamintas vainikėlis, priklauso šypsenos estetika ir gydymo kaina. Svarbu įsisąmoninti, kad siekiant kokybiško, ilgalaikio rezultato, dantų vainikėliai negali būti vertinami tik pagal estetiką ir kainą. Gydytojai atsižvelgia į daugelį kriterijų: bendrą burnos būklę, sąkandžio ypatumus, paciento lūkesčius ir galimybes bei gydymo terminus. Gydytoja odontologė Jovita Dubinskienė patvirtina, kad protezavimo medžiagos parinkimas – labai atsakinga užduotis. „Siekiant ilgalaikio rezultato, reikia išmanyti ne tik funkciją, bet ir įvertinti centrinės nervų sistemos, pacientų laikysenos ir bendros sveikatos įtaką kramtymo sistemai“, – paaiškina gyd. odontologė.

Nuo ko priklauso procedūros sėkmė?

Dantų protezavimo sėkmei didelę įtaką turi tiksliai ir kokybiškai pagamintas dantų vainikėlis. Be abejo, rezultatas priklauso ir nuo gydytojo profesionalumo, patirties. Kauno implantologijos centro gydytojai orientuojasi ne į trumpalaikį pacientų džiaugsmą, o į ilgametį rezultatą. Šį tikslą pasiekti padeda diagnostiniai tyrimai bei paciento ir gydytojų komandos bendradarbiavimas. Konsultacijos metu išsiaiškinami paciento lūkesčiai, pristatomos galimos gydymo alternatyvos bei aptariami visi aktualūs klausimai. Tokiu būdu priimamas optimaliausias sprendimas dėl protezavimo būdo.

Registracija internetu

    Vizito laikas: