Jautrios, kraujuojančios, paburkusios dantenos, nemalonus burnos kvapas, švaros ir gaivumo pojūčio nebuvimas išsivalius dantis – tai POŽYMIAI, jog profesionali burnos higiena yra būtina.

Minkštosios ir kietosios apnašos ant dantų sudaro sąlygas daugintis bakterijoms. Dėl to gali prasidėti periodonto ligos, kariesas, burnos grybelis, gleivinės uždegimas, kilti kitos problemos.

Profesionali burnos higiena įprastomis sąlygomis reikalinga TIK 1-2 KARTUS PER METUS.

Tačiau kartu su kasdienine dantų higiena, ji padeda užtikrinti tinkamą burnos ir dantų priežiūrą ir yra itin svarbi DANTŲ IR DANTENŲ LIGŲ PREVENCIJOS PRIEMONĖ.

Kuo NAUDINGA profesionali burnos higiena?

 • Profesionali burnos higiena, žymiai pagerins Jūsų dantų būklę, padės išvengti ar pristabdyti dantų ir dantenų ligas, sutaupyti laiko ir pinigų įsisenėjusių ligų gydymui;
 • Išvengiama neigiamo poveikio kitų organų veiklai (širdies, plaučių, inkstų, sąnarių, kt.), kurį gali sukelti infekcijos burnos ertmėje;
 • Neatliekant dantų akmenų pašalinimo procedūros, ant dantų virš dantenų ir po jomis toliau kaupiasi mikroorganizmų sankaupos, kas bėgant laikui turi įtakos, jog susidaro lėtinis dantenų uždegimas, atsiranda blogas burnos kvapas, pastebimas periodonto raiščio irimas, patologinių periodonto kišenių formavimasis, alveolės kaulo rezorbcija, dantų paslankumas ar dantų praradimo rizika, dantenų recesija. Profesionali burnos higiena padeda šių pasekmių išvengti ar, jas pastebėjus laiku, kontroliuoti;
 • Tik profesionalus burnos higienistas gali veiksmingai pašalinti apnašas ir akmenis bei pašalinti pagrindines uždegimą dantenose sukeliančias priežastis;
 • Po procedūros dantys atgauna natūralią spalvą, nuvalomos nikotino, arbatos, kavos ir kitos pigmentinės apnašos;
 • Sumažėja dantenų paburkimas, sumažėja ir išnyksta dantenų kraujavimas, išnyksta blogas burnos kvapas;
 • Pacientams parenkamos ir rekomenduojamos individualios burnos priežiūros priemonės efektyviausiai dantų priežiūrai namuose.
dantu implantai

KAIP DAŽNAI rekomenduojama profesionali burnos higiena?

Kaip dažnai atlikti profesionalią burnos higieną rekomenduoja burnos higienistas ar gydytojas odontologas, atsižvelgdamas į individualią dantų būklę bei kasdieninės dantų priežiūros kokybę. Įprastai rekomenduojamas dažnumas:

 • 1-2 kartus per metus esant normaliai dantų ir dantenų būklei ir tinkamai kasdieninei dantų higienai.
 • 3-4 kartus per metus pacientams, kuriems diagnozuotas periodontitas (paradontozė);
 • 4 kartus per metus pacientams, kuriems taikomas ortodontinis gydymas.

KOKIAIS ATVEJAIS rekomenduojama profesionali burnos higiena?

 • Prieš pradedant odontologijos procedūras, tokias kaip dantų plombavimas, atspaudų nuėmimas, dantų protezavimas, ortodontinis gydymas, periodontologinis gydymas, dantų implantavimas, burnos chirurgijos procedūros, dantų balinimas, kt.
 • Kaip pradinis kompleksinio periodonto ligų gydymo etapas, nepriklausantis nuo periodonto ligos sunkumo laipsnio.
 • Kaip palaikomąsis gydymas po gydomųjų procedūrų komplekso gydant periodonto ligas.
 • Kaip palaikomąsis gydymas norint sumažinti komplikacijų riziką ortodontinio gydymo metu nešiojant nenuimamus ortodontinius aparatus.
 • Kaip palaikomąsis gydymas norint sumažinti komplikacijų riziką po dantų implantacijos, siekiant užtikrinti ilgalaikį rezultatą.
 • Dantų ligų profilaktikai.

Profesionalios burnos higienos etapai

 • Dantų profilaktinis patikrinimas.
  Atidžiai apžiūrima ir įvertinama paciento dantų ir dantenų būklė, jei rekia, pacientui rekomenduojama kreiptis į gydytoją-odontologą.
 • Dantų apnašų nuvalymas.
  Ultragarsiniu skaleriu ir rankiniais instrumentais išvalomi virš dantenų ir po dantenomis esančios kietosios apnašos ir minkštosios apnašos, kurios ilgainiui virstų „akmenimis“. Nuvalomas kietas pigmentinis apnašas, esantis ant dantų emalio paviršiaus. Jei apnašų ypač daug, vienos procedūros metu jų visų pašalinti neįmanoma, skiriamas papildomas vizitas. Lankantis reguliariai, įprastai 1 vizito pakanka.
 • Dantų poliravimas.
  Pašalinus akmenis ir apnašas dantys poliruojami specialiais šepetėliais, diskeliais ar didele oro, vandens ir sodos miltelių srove. Pigmentinės apnašos (susidariusios nuo rūkymo, kavos, arbatos ir kitų dažančių medžiagų) poliruojamos oro abrazijos būdu „Air – Flow“. Tai neskausmingas būdas nuvalyti nikotino, kavos ar arbatos apnašas bei pašviesinti dantis.
  Stipri oro, vandens bei sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai dantų paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias pigmentines apnašas. Dantų ir plombų paviršiai poliruojami abrazyvo turinčia pasta. Nupoliruoti dantų paviršiai yra lygūs, todėl ant jų mažiau kaupiasi apnašos, kas itin svarbu siekiant išvengti ėduonies bei periodonto ligų. Taikant specialias priemones, atliekamas jautrių dantų kaklelių nujautrinimas.
 • Rekomendacijos dantų ir burnos priežiūrai.
  Po procedūros burnos higienistas apmoko ir pataria, kaip tinkamai prižiūrėti dantis ir burną, rekomenduoja asmenines burnos priežiūros priemones.
dantu implantai

Bendroji informacija

 • Kraštinis periodontas – dantį supančių atraminių struktūrų  (dantenų, raiščių, kaulo, danties šaknies) visuma. Kraštinio periodonto ligos pažeidžia pirmiausia dantenas, o pažeidimams progresuojant pažeidžiamas periodonto raištis ir alveolės kaulas.
  Kraštinio periodonto ligų priežastis yra mikroorganizmai, esantys dantų apnašose. Nepašalintos minkštosios dantų apnašos ilgainiui mineralizuojasi ir tampa dantų akmenimis.
 • Dantų akmenys patys nesukelia kraštinio periodonto uždegimo, bet sudaro palankias sąlygas kauptis minkštajam apnašui, kuriame yra periodonto ligas sukeliančių mikroorganizmų.
 • Dantų akmenys gali būti virš dantenų, gerai matomi apžiūros metu. Po dantenomis esantys dantų akmenys aptinkami zonduojant periodontologiniu zondu. Kartais gali persišviesti pro dantenas, būti matomi rentgenogramose, aptinkami specialiais akmenų ieškikliais.
 • Burnos higiena– labai svarbus sveikatos aspektas. Tai burnos ertmės priežiūra, dantų apnašų šalinimas, siekiant užkirsti kelią apnašų sukeliamoms ligoms.
 • Profesionali burnos higiena–procedūra, kurios metu šalinamos minkštoios ir kietosios apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai. Profesionalios burnos ertmės higienos tikslas – pašalinti minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą (dantų akmenis), gerinti dantenų būklę, mažinti dantų jautrumą, gaivinti burnos ertmę, stabdyti periodonto ligas.
 • Asmeninė burnos higiena– kasdieninė burnos ertmės priežiūra, atliekama kiekvieno žmogaus, naudojant asmenines higienos priemones.