Profesionali burnos higiena. Patirtis Norvegijoje

Paskelbta 2018-11-11

Burnos higienistė Karolina Malašauskaitė (Kauno implantologijos centras) spalio mėn. lankėsi odontologijos klinikoje, besispecializuojančioje periodontologijos srityje, Norvegijoje.

Dantenų uždegimas (gingivitas) ar periodontitas (vadinama paradontozė) dažniausiai išsivysto dėl netinkamos burnos higienos, burnoje besikaupiant bakterijoms, dėl kurių susidaro burnos apnašos, sukeliančios uždegimą.

Nenuvalytos minkštosios apnašos kaupiasi tarp dantų, po dantenomis ir vėliau tampa „dantų akmenimis“, kurie spaudžia dantenas, tirpdo kaulą ir suformuoja vadinamąsias „kišenes“. Dantenos paburksta, pakeičia spalvą, pradeda kraujuoti, atsitraukia nuo danties.

Apsinuogina danties kaklelis, o vėliau ir šaknis, burnoje atsiranda nemalonus kvapas, dantys tampa paslaukūs, pradeda klibėti. Dantų praradimas – viena iš laiku nepradėto gydymo pasekmių. Svarbu ir tai, jog negydomos periodonto ligos gali neigiamai paveikti ir visą organizmo būklę.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, periodontitas diagnozuojamos kone penktadaliui vidutinio amžiaus pasaulio gyventojų ir tai yra liga, kuri yra viena pagrindinių dantų praradimo priežasčių.

Reguliari profesionali burnos higiena – viena pagrindinių sąlygų, norint išvengti periodonto ligų sukeliamų pasekmių.

Profesionali burnos higiena. Patirtis Norvegijoje