PRF technologija žaizdų gijimui skatinti

PRF –  tai pažangiausia technologija, kurią naudoja gydytojai odontologai, gydytojai burnos chirurgai, dantų implantologai ir kt. Ši procedūra pagreitina žaizdų gijimą ir kaulų atsinaujinimą.

PRF (angl. PRF – plateled-rich fibrin; plateled – trombocitai, fibrinas – netirpus kraujo baltymas, atsakingas už kraujo krešėjimą) – tai trombocitų, išskiriančių augimo faktorius, koncentratas.

PRF procedūra

PRF procedūros metu pacientui iš venos paimama kraujo ir specialioje centrifugoje atsiskiriami atskiri kraujo komponentai.

Vienas iš kraujo komponentų – fibrinas, praturtinamas trombocitais. Trombocitai – lipnūs, bespalviai kraujo kūneliai, įtakojantys kraujo krešumą su dideliu kiekiu biologiškai aktyvių medžiagų, skatinančių žaizdų gijimą, odos ir kaulų atsinaujinimą, naujų kraujagyslių formavimąsi. Tokiu būdu gautas koncentratas pagreitina žaizdos gijimą ir atsinaujinimą.

PRF naudojimas

Siekiant pagreitinti žaizdų gijimą, PRF gali būti naudojamas šių odontologijos ir burnos chirurgijos procedūrų metu:

  • implantavimas, kaulo priauginimas,
  • alveolių užpildymas po dantų rovimo,
  • chirurginis periodontito ligų gydymas, dantenų audinių gydymas.
PRF metodas odontologijoje naudojamas gana seniai. Naudojant šį metodą pacientai gali tikėtis greitesnio pooperacinio žaizdų gijimo. PRF metodas ypač tinkamas pacientams, sergantiems ūminėmis ar lėtinėmis ligomis.

Remiantis atliktais tyrimais ir stebėjimais dažniausiai minimi PRF privalumai pacientui:

  • greitesnis pradinis žaizdų gijimas,
  • galimas mažesnis tinimas po danties traukimo ar kitos chirurginės procedūros,
  • greitesnis kaulinio audinio atsistatymas ir minkštųjų audinių gijimas po implantacijos,
  • tikėtinas skausmo sumažėjimas po chirurginės intervencijos,
  • Mažesnė uždegimo, infekcijos ir komplikacijų rizika.

 

PRF metodo naudojimas

PRF metodas odontologijoje naudojamas gana seniai. Naudojant šį metodą pacientai gali tikėtis greitesnio pooperacinio žaizdų gijimo.  PRF metodas ypač tinkamas pacientams, sergantiems ūminėmis ar lėtinėmis ligomis.

 

Dėl PRF metodo naudojimo pasitarkite su gydytoju. Atsižvelgdamas į situacijos sudėtingumą, galimas gretimas paciento ligas, operacijos ir regeneracijos sudėtingumą, gydytojas pakonsultuos ir priims sprendimą, ar PRF būtų naudingas geriausiam rezultatui gauti.