Vaikų dantų gydymas ir profilaktika Kaune | KIC klinika
8-37 775070

Vaikų dantų gydymas ir profilaktika

REGISTRACIJA

VAIKŲ DANTŲ PROFILAKTIKA

Jūsų vaikui išdygo pirmasis dantukas — atėjo laikas pasirūpinti jo burnos sveikata.

Pieniniai dantys yra labai svarbūs vaiko virškinimo sistemai, normaliam veido ir žandikaulių sistemos formavimuisi. Yra 20 pieninių dantų ir visi jie atlieka reikšmingas funkcijas. Paprastai mažieji laikinus pieninius dantis praranda iki 15 metų ir juos pakeičia pastovūs. Iki to laiko šie dantys turi garantuoti normalią kramtymo funkciją bei vietą pastoviems dantims. Todėl būtina naudoti visas profilaktikos priemones, norint išsaugoti sveikus pieninius dantis iki jų iškritimo laiko.

Patartina mažylio dantukais rūpintis vos jiems išdygus ir valyti juos ryte ir vakare. Atkreipkite dėmesį, kad dvimečiai nuryja du trečdalius dantų pastos, todėl  ją rekomenduoja pradėti naudoti tik  tada, kai vaikas išmoksta gerai išspjauti. Kaip vaikas valo dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu, stebėti reikėtų maždaug iki aštuonerių metų arba bent kol mažylis pats išmoks užsirišti batraiščius – tai patvirtina, jog rankų išlavinimo jau gali pakakti ir savarankiškam geram dantų išvalymui.

Rūpindamiesi vaikų dantukais, tėveliai turėtų atkreipti dėmesį ne tik į vaikų burnos higieną, bet ir į mitybą. Patariama vaisių sultis duoti gerti tik valgio metu, vengti gazuotų ir saldintų gėrimų bent pirmuosius 30 mėnesių. Taip pat reikėtų vengti maisto produktų, kurie limpa prie dantų: razinų, žemės riešutų sviesto, džiovintų vaisių. Saldėsius vaikui pasiūlykite suvalgyti po valgio, vengiant visą dieną užkandžiauti saldumynais.

VIZITAS PAS ODONTOLOGĄ

Formuojantis vaiko įpročiams ir aplinkos pažinimui, tėveliams tenka itin svarbus vaidmuo. Svarbu laiku atvesti mažylį apžiūrai. Pirmas apsilankymas pas odontologą turėtų įvykti prieš pirmąjį gimtadienį, t. y. kūdikiui sulaukus maždaug 6 mėnesių, kai išdygsta pirmasis dantukas.

Pirmojo vizito pas gydytoją odontologą metu apžiūrimi vaiko dantukai, paaiškinama, kaip juos tinkamai prižiūrėti. Taip pat mažylis pamažu susipažįsta su aplinka, įpranta lankytis odontologijos klinikoje nejausdamas baimės. Kuo anksčiau atvesite savo atžalą pas odontologą, tuo Jūsų vaikas gaus geresnius burnos priežiūros įpročius visam gyvenimui ir tai leis sumažinti apsilankymų skaičių pas odontologą ateityje.

KODĖL REIKIA GYDYTI VAIKŲ DANTIS?

Gali kilti klausimas, kam gydyti pieninius dantis, jei jie vis vien iškris? Visų pirma, pieniniai dantys turi didelę įtaką nuolatinių dantų būklei – negydomi gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas, o per anksti išrauti gali neigiamai paveikti sąkandžio formavimąsi. Be to, pieniniai dantys reikalingi kokybiškam kramtymui (antraip gali kilti virškinimo problemų), taisyklingai artikuliacijai bei estetikai. Pieniniai dantys gydomi vietinėje nejautroje, todėl skausmo vaikas nejaučia.

PASAULIO LIGŲ PREVENCIJOS IR KONTROLĖS ORGANIZACIJOS STATISTIKA

  • 1 iš 5 vaikų (apie 20 %) nuo 5 iki 11 metų turi bent vieną ėduonies pažeistą dantį, kurį reikia gydyti.
  • 1 iš 7 vaikų (apie 13 %) nuo 12 iki 19 metų turi bent vieną ėduonies pažeistą dantį, kurį reikia gydyti.
  • Ir NET 9 iš 10 jaunuolių virš 20 m. turi bent vieną dantų ar dantų šaknų kanalų pažeidimą.

DANTŲ ĖDUONIS – GYDYMAS IR PROFILAKTIKA

Labai svarbu nuo pat vaikystės tinkamai valyti ir prižiūrėti savo vaiko dantukus. Patartina, kad vaikas profilaktiškai pas odontologą profilaktiškai lankytųsi kartą per pusę metų – tai leis aptikti besiformuojančias problemas ir užkirsti joms kelią.

Ėduonis – tai danties audinių irimas, kurį sukėlė burnoje esančios bakterijos. Šios ligos požymiai – ant dantų atsiradusios dėmelės, pasireiškęs skausmas ar danties jautrumas bei dantyje atsiradusi ertmė. Pastebėję šiuos požymius, nedelsdami atveskite vaiką pas odontologą.

Kariesas (dantų ėduonis) yra labai pavojingas vaikų dantukams ir jis daug greičiau plinta nei tarp suaugusių žmonių. Jei vaikui atsirado kariesas ant pieninių dantukų, didėja tikimybė, kad išdygę nuolatiniai dantys irgi bus jo paveikti.  Ėduonies pašalinimas nuo pieninių dantukų padės išvengti ir sumažinti ėduonį sukeliančių bakterijų skaičių burnoje.

GYDYMAS DANTŲ SILANTAIS

Remiantis atliktais tyrimais, 90 % mokyklinio amžiaus vaikams ėduonis susidaro dėl dantyse esančių griovelių ir plyšelių. Jiems užpildyti naudojami dantų silantai – hermetikas plona plastiko pavidalo danga. Silantai būna permatomi arba balti. Hermetikas sujungia dantų griovelius ir plyšelius, taip neleisdamas kauptis bakterijoms ir apsaugodamas vaikų dantukus nuo karieso atsiradimo.

Gydytojai

Aušra Gudžinskienė, gydytoja odontologė
Aušra Gudžinskienė, gydytoja odontologė

Terapinis gydymas, vaikų dantų gydymas, endodontologija, estetinis plombavimas.

Daugiau 

Registracija internetu

    Vizito laikas: