Dantų gydymas su sedacija Kaune | KIC klinika
8-37 775070

Sedacija

Saugus ir patikimas būdas įveikti visas baimes

KREIPKITĖS KONSULTACIJAI

Nemažai žmonių bijo vizitų pas gydytoją odontologą. Jau vien pagalvojus apie vizitą, širdis pradeda plakti greičiau, išpila prakaitas, mintys sukasi ratu – kaip to išvengti?
O ką jau kalbėti, jei norint džiaugtis gražia šypsena, būtinomis tampa dantų šalinimo, implantavimo ar kitos procedūros. Tačiau išeitis yra.

Didelį nerimą ar baimę jaučiantiems pacientams, taip pat pacientams, kuriems numatytos ilgos ir sudėtingos procedūros, turintiems stiprų pykinimo, springimo refleksą, itin jautrius dantis ar tiesiog nenorintiems žinoti, kas vyksta sudėtingesnių ar ilgų procedūrų metu, pageidaujant gali būti taikoma sedacija.

KAS YRA SEDACIJA?

Sedacija (anestezija) – tai medikamentų sukeltas lengvas slopinimas ir raminimas, siekiant suteikti pacientui komfortą ir ramybę. Odontologijos ir implantologijos klinikose taikomos sedacijos metu pacientas gali snūduriuoti, bet neužmiega, gali komunikuoti su gydytoju, jaučiasi ramiai, yra atsipalaidavęs, o pasibaigus procedūrai yra lengvai pažadinimas ir iš dalies neatsimena proceso. Todėl tai sumažina ateities procedūrų baimę.

Kiekvienu atveju sedacijos lygis (nuo lengvos iki gilios) parenkamas pagal paciento būklę bei numatomos procedūros trukmę. Procedūrą atlieka patyrę gydytojai anesteziologai reanimatologai, todėl tai yra saugi procedūra.

Odontologinių ir chirurginių procedūrų metu dažniausiai taikoma intraveninė vidutinio lygio sedacija, kuri yra efektyvesnė už peroralinę. Jos metu per kateterį leidžiami vaistai, iš karto sukeliantys sedaciją. Sedacijos lygį galima kontroliuoti ir, jei reikia, pagilinti.

Sedacijos metu gydytojas anesteziologas reanimatologas seka širdies veiklą, kraujospūdį ir kvėpavimą.

KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ INTRAVENINĘ SEDACIJĄ?

 • Pacientas turi būti nevalgęs 6 val. ir negėręs 4 val. iki procedūros.
 • Jei vartojate vaistus, esate alergiški, būtinai apie tai pasakykite gydytojui, atliekančiam sedaciją.
 • Po procedūros 24 val. griežtai draudžiama vairuoti ar dirbti su įrengimais. Pacientas namo išleidžiamas tik gydytojo anesteziologo leidimu ir su lydinčiu asmeniu.

SEDACIJOS TAIKYMAS

Atliekama profesionalaus gydytojo anesteziologo licenciją turinčioje klinikoje, sedacija – saugi procedūra. Įvertinęs Jūsų individualų atvejį, gydytojas patvirtins, ar ją galima taikyti ir informuos apie galimas komplikacijas.

Sedacija negali būti taikoma nėščiosioms, turintiems jautrumą (alergiją) benzodiazepinams, neblaiviems, sergantiems tam tikromis centrinės nervų sistemos ligomis.

KADA SEDACIJA GALI PRAVERSTI?

 • jums sunku išsėdėti odontologo kėdėje ilgesnį laiką,
 • kankina stipri odontologų baimė,
 • jūsų skausmo slenkstis yra žemas,
 • jūsų dantys yra labai jautrūs,
 • jums darosi silpna nuo medikamentų kvapų ir specifinių garsų,
 • turite stipriai išreikštą pykinimo refleksą,
 • vizito metu planuojamos ilgesnės ar sudėtingesnės procedūros.

Pasitarkite su savo gydytoju ir kartu nuspręsite dėl sedacijos taikymo galimybių.

Gydytojai

Natalja Rudnikevič, gydytoja anesteziologė reanimatologė
Natalja Rudnikevič, gydytoja anesteziologė reanimatologė

Anesteziologija.

Daugiau 

Registracija internetu

  Vizito laikas: