Profesionali burnos higiena Kaune | KIC klinika
8-37 775070

Profesionali burnos higiena

REGISTRACIJA

KADA REIKALINGA PROFESIONALI BURNOS HIGIENA?

Profesionali burnos higiena kartu su kasdienine dantų higiena padeda užtikrinti tinkamą burnos bei dantų priežiūrą ir yra itin svarbi dantų ir dantenų ligų prevencijos priemonė.

Įprastomis sąlygomis profesionalią burnos higieną reikėtų atlikti 1–2 kartus per metus, tačiau jautrios, kraujuojančios, paburkusios dantenos, nemalonus burnos kvapas, švaros ir gaivumo pojūčio nebuvimas išsivalius dantis – tai požymiai, jog profesionali burnos higiena yra būtina nedelsiant.

Minkštosios ir kietosios apnašos ant dantų sudaro sąlygas daugintis bakterijoms. Dėl to gali prasidėti periodonto ligos, kariesas, burnos grybelis, gleivinės uždegimas, kilti kitos problemos.

KUO NAUDINGA PROFESIONALI BURNOS HIGIENA?

Profesionali burnos higiena žymiai pagerina Jūsų dantų būklę, padeda išvengti ar pristabdyti dantų ir dantenų ligas, sutaupyti laiko ir pinigų įsisenėjusių ligų gydymui bei išvengti neigiamo poveikio kitų organų veiklai (širdies, plaučių, inkstų, sąnarių, kt.), kurį gali sukelti infekcijos burnos ertmėje.

Neatliekant dantų akmenų pašalinimo procedūros, ant dantų virš dantenų ir po jomis kaupiasi mikroorganizmų sankaupos, kurios bėgant laikui lemia lėtinį dantenų uždegimą, blogo burnos kvapo atsiradimą, pastebimą periodonto raiščio irimą, patologinių periodonto kišenių formavimąsi, alveolės kaulo rezorbciją, dantų paslankumą, didina dantų praradimo riziką bei skatina dantenų recesiją. Profesionali burnos higiena padeda šių pasekmių išvengti ar, jas pastebėjus laiku, kontroliuoti.

Gera žinia ir tai, kad po procedūros dantys atgauna natūralią spalvą, nes nuvalomos nikotino, arbatos, kavos ir kitos pigmentinės apnašos. Taip pat sumažėja dantenų paburkimas, sumažėja ir išnyksta dantenų kraujavimas, išnyksta blogas burnos kvapas.

Tik profesionalus burnos higienistas gali veiksmingai pašalinti apnašas ir akmenis bei pašalinti pagrindines uždegimą dantenose sukeliančias priežastis. Be to, specialistai parenka ir rekomenduoja pacientams individualias burnos priežiūros priemones efektyviausiai dantų priežiūrai namuose.

KAIP DAŽNAI REKOMENDUOJAMA ATLIKTI PROFESIONALIĄ BURNOS HIGIENĄ?

Kaip dažnai atlikti profesionalią burnos higieną rekomenduoja burnos higienistas ar gydytojas odontologas, atsižvelgdamas į individualią dantų būklę bei kasdieninės dantų priežiūros kokybę. Įprastai rekomenduojamas dažnumas:

 • 1–2 kartus per metus esant normaliai dantų ir dantenų būklei ir tinkamai kasdieninei dantų higienai.
 • 3–4 kartus per metus pacientams, kuriems diagnozuotas periodontitas (paradontozė).
 • 4 kartus per metus pacientams, kuriems taikomas ortodontinis gydymas.

Papildomai profesionali burnos higiena reikalinga:

 • Prieš pradedant odontologijos procedūras, tokias kaip dantų plombavimas, atspaudų nuėmimas, dantų protezavimas, ortodontinis gydymas, periodontologinis gydymas, dantų implantavimas, burnos chirurgijos procedūros, dantų balinimas, kt.
 • Kaip pradinis kompleksinio periodonto ligų gydymo etapas, nepriklausantis nuo periodonto ligos sunkumo laipsnio.
 • Kaip palaikomasis gydymas po gydomųjų procedūrų komplekso gydant periodonto ligas.
 • Kaip palaikomasis gydymas, norint sumažinti komplikacijų riziką ortodontinio gydymo metu, nešiojant nenuimamus ortodontinius aparatus.
 • Kaip palaikomasis gydymas, norint sumažinti komplikacijų riziką po dantų implantacijos, siekiant užtikrinti ilgalaikį rezultatą.
 • Dantų ligų profilaktikai.

PROCEDŪROS ETAPAI

PROFILAKTINIS DANTŲ PATIKRINIMAS

Atidžiai apžiūrima ir įvertinama paciento dantų ir dantenų būklė, jei rekia, pacientui rekomenduojama kreiptis į gydytoją-odontologą.

DANTŲ APNAŠŲ NUVALYMAS

Ultragarsiniu skaleriu ir rankiniais instrumentais išvalomi virš dantenų ir po dantenomis esančios kietosios apnašos ir minkštosios apnašos, kurios ilgainiui virstų „akmenimis“. Nuvalomas kietas pigmentinis apnašas, esantis ant dantų emalio paviršiaus. Jei apnašų ypač daug ir vienos procedūros metu jų visų pašalinti neįmanoma, skiriamas papildomas vizitas. Lankantis reguliariai, įprastai 1 vizito pakanka.

DANTŲ POLIRAVIMAS

Pašalinus akmenis ir apnašas dantys poliruojami specialiais šepetėliais, diskeliais ar didele oro, vandens ir sodos miltelių srove. Pigmentinės apnašos (susidariusios nuo rūkymo, kavos, arbatos ir kitų dažančių medžiagų) poliruojamos oro abrazijos būdu „Air-Flow“. Tai neskausmingas būdas nuvalyti nikotino, kavos ar arbatos apnašas bei pašviesinti dantis.

Stipri oro, vandens bei sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai dantų paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias pigmentines apnašas. Dantų ir plombų paviršiai poliruojami abrazyvo turinčia pasta. Nupoliruoti dantų paviršiai yra lygūs, todėl ant jų mažiau kaupiasi apnašos, kas itin svarbu siekiant išvengti ėduonies bei periodonto ligų. Taikant specialias priemones, atliekamas jautrių dantų kaklelių nujautrinimas.

REKOMENDACIJOS KASDIENEI DANTŲ IR BURNOS PRIEŽIŪRAI

Po procedūros burnos higienistas apmoko ir pataria, kaip tinkamai prižiūrėti dantis ir burną, rekomenduoja asmenines burnos priežiūros priemones.

VERTA ŽINOTI

KRAŠTINIS PERIODONTAS

Tai dantį supančių atraminių struktūrų (dantenų, raiščių, kaulo, danties šaknies) visuma. Kraštinio periodonto ligos pažeidžia pirmiausia dantenas, o pažeidimams progresuojant pažeidžiamas periodonto raištis ir alveolės kaulas. Kraštinio periodonto ligų priežastis yra mikroorganizmai, esantys dantų apnašose. Nepašalintos minkštosios dantų apnašos ilgainiui mineralizuojasi ir tampa dantų akmenimis.

DANTŲ AKMENYS

Jie patys nesukelia kraštinio periodonto uždegimo, bet sudaro palankias sąlygas kauptis minkštajam apnašui, kuriame yra periodonto ligas sukeliančių mikroorganizmų.

Dantų akmenys gali būti virš dantenų, gerai matomi apžiūros metu. Po dantenomis esantys dantų akmenys aptinkami zonduojant periodontologiniu zondu. Kartais gali persišviesti pro dantenas, būti matomi rentgenogramose, aptinkami specialiais akmenų ieškikliais.

BURNOS HIGIENA

Tai burnos ertmės priežiūra, dantų apnašų šalinimas, siekiant užkirsti kelią apnašų sukeliamoms ligoms – itin svarbus burnos sveikatos aspektas.

PROFESIONALI BURNOS HIGIENA

Tai profesionalų atliekama procedūra, kurios metu šalinamos minkštosios ir kietosios apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai. Profesionalios burnos ertmės higienos tikslas – pašalinti minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą (dantų akmenis), gerinti dantenų būklę, mažinti dantų jautrumą, gaivinti burnos ertmę, stabdyti periodonto ligas.

ASMENINĖ BURNOS HIGIENA

Tai kasdieninė burnos ertmės priežiūra, atliekama kiekvieno žmogaus, naudojant asmenines higienos priemones.

Gydytojai

Jurgita Tamošiūnaitė, burnos higienistė
Jurgita Tamošiūnaitė, burnos higienistė

Profesionali burnos higiena, dantų balinimas.

Daugiau 

Registracija internetu

  Vizito laikas: