8-37 775070

Lazerinė odontologija

Švelnesnis, saugesnis ir mažiau skausmingas dantų ligų gydymas bei greitesnis gijimas

KREIPKITĖS KONSULTACIJAI

LAZERINĖ ODONTOLOGIJA – KAS TAI?

Kai susiduriame su dantų problemomis, prisiversti apsilankyti pas odontologą dažnam būna itin sunku. Daugelis procedūrų siejasi su skausmu, nemaloniais pojūčiais ir ilgu gijimo procesu po procedūrų. Tačiau neturėtume pamiršti, kad ir medicina, ir technologijos kasdien sparčiai tobulėja, todėl gydymas jau seniai nebėra toks skausmingas, o lazerinė odontologija suteikia galimybę procedūras atlikti dar preciziškiau, saugiau, be to, ženkliai sumažina gijimo laikotarpį.

GYDYMO LAZERIU PRIVALUMAI

  • Minimaliai invazyvus gydymas
  • Mažiau anestezinių (nuskausminimo) procedūrų
  • Mažesnis kraujavimas
  • Mažiau skausmingos procedūros
  • Greitesnis gijimas
  • Mažesnis pooperacinių vaistų poreikis
  • Komfortas gydymo metu

KOKIOMS PROCEDŪROMS NAUDOJAMAS LAZERIS?

DANTENŲ LIGŲ GYDYMAS

Burnoje nuolat kaupiasi įvairios bakterijos, kurios ilgainiui gali sukelti įvairias dantenų infekcijas ar uždegimus. Dantenų ligomis serga beveik 70 % žmonių visame pasaulyje. Nors jos vystosi lėtai ir dažnai žmogus gali net nežinoti, jog jomis serga, negydomos dantenų ligos gali turėti liūdnas pasekmes, netgi dantų netekimą. Ir nors anksčiau dantenų ligos, ypač pažengusiose stadijose, galėjo būti gydomos skausmingesniu chirurginiu būdu, gydant lazeriu, procedūros tampa kur kas mažiau skausmingos, uždegimo paveikti minkštieji audiniai lengvai pašalinami, gijimas yra greitesnis, bendra burnos sveikatos būklė tampa geresnė, o priežiūra – lengvesnė.

DANTENŲ KONTŪRO FORMAVIMAS LAZERIU

Vartojant tam tikrus medikamentus gali pasireikšti dantenų išvešėjimas. Dantenos padidėja, kramtymas tampa apsunkintas ir skausmingas, valgant gausiai kraujuoja. Atliekant dantenų šalinimą lazeriu dantenos mažiau kraujuoja, nes kartu vyksta ir kraujagyslių koaguliacija, taigi žaizda gyja greičiau ir mažiau skausmingai.

Kuomet danties karieso pažeidimas gilus ir yra žemiau dantenų ribos, reikia atlikti danties vainiko
prailginimo procedūrą. Su vandeniniu lazeriu kontūruoti kaulą ir pašalinti gleivinės parteklių galima atlikti neatkeliant dantenų. Gyjimas yra geritesnis, tad ir plombavimo darbus galima atlikti greičiau.

Taip pat lazeriu lengvai pašalinamas dantenų audinio perteklius, dėl kurio jūsų šypsena gali atrodyti neestetiškai. Pašalinius audinio perteklių, dantys atrodo taisyklingesnės formos, taigi jūs galite džiaugtis estetiška šypsena ir atgijusiu pasitikėjimu savimi.

BURNOS ATAUGŲ ŠALINIMAS

Lazeris gali būti naudojamas ir burnoje esančioms ataugoms, vadinamoms papilomomis arba fibromomis, šalinti. Šios ataugos gali susidaryti smarkiai įsikandus į skruostus ir liežuvį.

LIEŽUVIO PASAITĖLIO PAKIRPIMAS

Per trumpas liežuvio pasaitėlis gali sukelti diskomfortą valgant, kalbėjimo sutrikimų, taip pat turi įtakos nusmukusių dantenų atsitraukimui. Liežuvio pasaitėlio pakirpimas lazeriu yra greita, saugi ir neskausminga procedūra, kartais netgi nereikalaujanti anestezijos.

PERIIMPLANTO GYDYMAS

Ant implantų, taip pat, kaip ir ant natūralių dantų, kaupiasi įvairios apnašos ir bakterijos, kurios gali sukelti uždegimus ar infekcijas, pažeisti minkštuosius ir kietuosius audinius.

Periimplantas skirstomas į dvi kategorijas:

  • perimukozitas – dantenų uždegimas, susidarantis tik aplink danties implanto minkštuosius audinius, kuomet kaulinis audinys nepažeidžiamas.
  • periimplantas – uždegimas, kuomet paveikiami ir minkštieji audiniai – dantenos, ir kietieji – kaulas. Kuomet pradeda tirpti kaulas, chirurginis gydymas yra praktiškai neišvengiamas.

Periimplanto gydymas lazeriu, padeda išsaugoti minkštuosius ir kietuosius audinius, preciziškai ir tiksliai pašalinant tik uždegimines, pažeistas vietas.

Registracija internetu