Dantų gydymo baimės įveikimas – kelias į gyvenimo kokybę | KIC klinika
8-37 775070

Dantų gydymo baimės įveikimas – kelias į gyvenimo kokybę

Paskelbta 2021-01-08
Dantų gydymo baimės įveikimas – kelias į gyvenimo kokybę

Baimė neretai tampa pagrindine priežastimi, dėl kurios vengiame spęsti savo dantų problemas. Deja, dantų sveikatos srityje laikas nėra mūsų sąjungininkas, veikiau – priešas, todėl svajonė turėti gražią šypseną, ko, žinoma, norime kiekvienas iš mūsų, vis labiau tolsta. Apie tai, kaip galime komplikuoti savo dantų sveikatą ir estetiką, delsdami atstatyti prarastus dantis, kalbame su gydytoju burnos chirurgu Gvidu Jankausku.

Delsimas gydytis kainuos brangiau

Gyd. Gvidas Jankauskas sako, kad dėl skausmo baimės, informacijos trūkumo ar išankstinės nuostatos, jog nieko nebegalima padaryti, kai kurie pacientai delsia gydytis dantis. Tuomet, natūralu, kad jie jaučia diskomfortą, ima vengti bendrauti, šypsotis, atsiranda nepasitikėjimas savimi, o pagaliau apsisprendę atstatyti prarastus dantis, susiduria su nemažai problemų.

Pagrindinė jų – „patirpęs“ žandikaulio kaulas. Negaudamas įprasto krūvio, prarasto danties vietoje žandikaulis ima „tirpti“. Ilgainiui žandikaulis gali „nutirpti“ tiek, kad apsisprendus atstatyti prarastus dantis, nepakanka kaulinio audinio aukščio ar pločio implantui kokybiškai įsriegti. Tokiu atveju pacientui prireikia kaulo priauginimo procedūros, o tai prailgina gydymo bei gijimo procesus ir kainuoja daugiau.

Odontologo kėdės baimę nugalėti vertėtų ir dėl kitų priežasčių, apie kurias pacientai dažnai nežino. Pavyzdžiui, delsti tvarkyti dantis nevertėtų ir dėl ilgalaikio sąkandžio kitimo, susijusio su dantų trūkumu. Praradus dantį, atsiradusio tarpo link ims slinkti kaimyniniai dantys, dėl suprastėjusio sąkandžio, pasidarys sunkiau kramtyti ir tinkamai valytis dantis, išplatės tarpdančiai, o į juos patekę maisto likučiai blogins kaimyninių dantų sveikatą. Dantų poslinkiai, be abejo, ims kenkti ir šypsenos grožiui.

Natūralius dantis atkartojantis sprendimas

Gyd. Gvidas, pastebi kad naujausi gydymo metodai ir kokybiški implantai padeda išspręsti visas išvardintas problemas. Implantas – tai iš titano pagamintas mažas sraigtas, kuris yra įsriegiamas į kaulą, o prigijęs tampa danties šaknies pakaitalu. Ant implanto tvirtinamas vainikėlis, pakeičiantis tikrą dantį. Ant implantų pritvirtinti dantys tiek išvaizda, tiek funkcija labai primena natūralius ir juos nuo tikrų atskirti dažniausiai gali tik gydytojas.

Kaip išsirinkti?

Renkantis implantus, itin svarbu atkreipti dėmesį į jų gamintojo patirtį, investicijas į atliekamus tyrimus ir technologijas, teikiamas tarptautines garantijas.

Savo pacientams mes visų pirma siūlome geriausius sprendimus, o tarp implantų tai šiuo metu yra pasaulyje kokybiškiausi šveicariški „Straumann“ implantai, kurie pasižymi 99-100 % prigijimu net sudėtingais atvejais.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad beveik pusei pacientų implantui įsriegti trūksta žandikaulio kaulo storio. Metalų lydinys, iš kurio pagaminti „Straumann“ sraigtai, leidžia naudoti vienu diametru mažesnį implantą ir 54 % atvejų išvengti kaulo priauginimo operacijos.

Unikalus šių implantų porėtas paviršius užtikrina dvigubai trumpesnį – iki mėnesio laiko – implanto prigijimo laikotarpį, o prireikus šalinti implantą, naujas „Straumann“ implantas ar protezavimo detalė yra suteikiami nemokamai – vadinasi, tai viso gyvenimo investicija.

Pasiryžkite geresnei gyvenimo kokybei

Implantavimo procedūrai pakanka vietinio nuskausminimo, o pati procedūra trunka vos 30-60 min. – akivaizdu, bijoti implantacijos neverta. Siekiant užtikrinti paciento komfortą ir ramybę, ilgesnių implantavimo procedūrų metu naudojame sedaciją – tai medikamentų sukeltas lengvas slopinimas ir raminimas, kurios metu pacientas gali lengvai snūduriuoti, tačiau visiškai neužmiega. Jis komunikuoja su gydytoju, jaučiasi ramiai ir yra atsipalaidavęs.

Registracija internetu

    Vizito laikas: