Natūrali šypsena ir komfortas per dieną – pasirinkus implantavimą „Straumann Pro-Arch“ metodika | KIC klinika
8-37 775070

Natūrali šypsena ir komfortas per dieną – pasirinkus implantavimą „Straumann Pro-Arch“ metodika

Paskelbta 2020-11-26
Natūrali šypsena ir komfortas per dieną – pasirinkus implantavimą „Straumann Pro-Arch“ metodika

Su savo artimaisiais ir pažįstamais galime pasisveikinti rankos mostu ar akies mirksniu, tačiau seniai žinoma, kad geriausia tai daryti su šypsena. Deja, dėl neestetiškų dantų ar netvirtai besilaikančių protezų ne visi renkasi šį pasisveikinimo būdą. Tačiau dailius, natūraliai atrodančius, o svarbiausia – savo funkciją puikiai atliekančius dantis galima turėti greitai (ir neskausmingai) – vos per 24 val. Tai siūlo šiuo metu pažangiausia dantų atstatymo metodika „Straumann Pro-Arch“. Kas tai per metodika ir ką reikėtų žinoti apie ją, kalbame su gydytoju odontologu-ortopedu Mantu Kėvelaičiu.

Visų pirma, Mantai, sakykit, kas gi yra „Straumann Pro-Arch“ metodika?

Nuoširdžiai sakau – vienmomentė implantacija su protezavimu yra šiuo metu pažangiausias, ekonomiškiausias ir komfortabiliausias dantų atstatymo būdas, skirtas visus ar vieno žandikaulio dantis praradusiems arba likus vos keliems abejotinos ilgalaikės prognozės dantims.

Procedūros metu ant optimaliai parinkto implantų skaičiaus, pritvirtinamas neišimamas dantų protezas, kitaip vadinamas tiltu. Atstatant dantis šia metodika, viso žandikaulio dantys gali būti atstatomi ant 4 implantų, vietoje  6 ar 8.

Užsukus į odontologijos klinikų svetaines, tikrai nesunku pasimesti tarp siūlomų metodikų variantų. Kaip Jūs manot, kodėl dantų netekusiems žmonėms, vertėtų rinktis būtent šią dantų atstatymo techniką?

Geras klausimas. Pagrindinis privalumas yra tas, kad protezas ant implantų yra neišimamas, palygti su plokštelėmis arba kitais išimamais protezais. Šia metodika pagamintas protezas daug mažiau uždengia gomurį ir dantenas, taip garsų tarimas kalbant nesutrinka, o kramtymo funkcija yra efektyvesnė. Tai leidžia pacientui užsimiršti, kad dantys yra dirbtiniai ir džiaugtis estetiška šypsena.

O ar pasitaiko situacijos ar aplinkybės, kai vertėtų rinktis kitą dantų atstatymo būdą?

Ši procedūra tinka visiems žmonėms, kurie neturi rimtų gretutinių ligų, tokių kaip nekontroliuojama hipertenzija, nekontroliuojamas cukrinis diabetas, leukemija, onkologinės ligos, kaulo ir jungiamojo audinio susirgimai bei burnos patologijos, galinčios paveikti implanto prigijimo procesa. Prieš pasirenkant šią procedūrą, visada preciziškai įvertiname individualią paciento situaciją ir aptariame galimas dantų atstatymo alternatyvas, įvertinant privalumus, trūkumus, terminus.

Teigiate, kad procedūra trunka iki 24 val. Labai smalsu, kaip jos metu viskas vyksta?

Pirmo vizito metu pacientui nuo dantenų yra paimamas atspaudas, pagal kurį dantų technikas pagamina dantų protezą. Pacientui  į gydymo įstaigą atvykus antrąkart, pirmiausia, jis patenka pas gydytoją-chirurgą, kuris jam per porą valandų į žandikaulį implantuoja 4 implantus, o jei reikia – pašalina ir funkcijų neatliekančius dantis.

Atsikvėpęs po procedūros, tačiau dar tą pačią dieną, pacientas patenka pas kitą specialistą, kuris ant ką tik įsriegtų implantų pritvirtina dantų techniko pagamintą neišimamą dantų protezą. Ši procedūra trunka apie 2-3 val.

Taigi, ryte pacientas į kliniką ateina „be dantų“, o po pietų išeina su estetiškais ir kramtymo funkciją atliekančiais dantimis.

Be abejonės dalis potencialių pacientų taip ir neišdrįsta užsiregistruoti šiai gyvenimo kokybę keičiančiai procedūrai, nes bijo, kad ji bus skausminga. Ar iš tiesų šios procedūros metu skauda?

Jokiu būdu. Visų procedūrų metu yra atliekamas vietinis nuskausminimas. Pacientui pageidaujant, implantacijai gali būti taikoma sedacija, kuomet pacientas medikamentų pagalba yra iš dalies „primigdomas“.

O per kiek laiko implantai galutinai prigyja?

Kaip žinia, visų mūsų organizmai yra skirtingi, tad ir implantų prigijimo laikas visiems yra skirtingas. Tai priklauso nuo kaulo tipo, jo kiekio, procedūrų sudėtingumo ir kitų individualių implantacijos zonos savybių. Visiškas implanto prigijimo laikas gali svyruoti nuo 2 iki 6 mėn.

Tiesa, per tą laiką ant implantų pritvirtinami laikini dantų protezai, kurie, visiškai sugijus implantams, pakeičiami nuolatiniu protezu. Jei turite daugiau klausimų,  jaučiate, jog trūksta informacijos, drąsiai kreipkitės į mūsų specialistus. Pastebime, jog jau po konsultacijos, nerimas dažniausiai dingsta.

Registracija internetu

    Vizito laikas: