Ortodontija

Patrauklus veidas yra neatsiejamas nuo gražios šypsenos – ji mokslininkų atliktoje apklausoje įvertinta kaip antra pagal svarbą po akių grožio.

Šiuolaikinė ortodontija prilyginama estetinei medicinai, tokiai kaip plastinė chirurgija, nes keičiant dantų estetiką kartu “atjauninama” ir šypsena bei pagražėja visas veidas.

Šiandien gydytojas ortodontas gali pasiūlyti daug būdų bei priemonių kaip sukurti harmoningą ir gražią šypseną ir ortodontinis gydymas gali būti net visiškai nematomas aplinkiniams.

Paslaugos

Kada kreiptis

Pirmą kartą, jei nėra stebima anksčiau, akivaizdžių dantų ar žandikaulių vysymosi sutrikimų, vaiką ortodontui rekmenduojama parodyti tuomet, kai jam pilnai išdygsta pirmieji nuolatiniai viršutiniai ir apatiniai krūminai dantys bei keturi viršutiniai ir apatiniai kandžiai, t.y. ankstyvo mišraus sąkandžio laikotarpiu.

Tuomet galima įvertinti ar žandikauliai auga taisyklingai, ar pakankamai vietos dygti nuolatiniams dantims.

Mokslininkai teigia, kad žmonių sveikatai 20% įtakos turi genetika, 20% aplinkos veiksniai, 10% medicinos pagalba, o likę 50% priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo.

Genetinės anomalijos

Genetinių anomalijų išvengti neįmanoma. Tačiau, net ir esant kai kurioms genetinėms anomalijoms, tinkamu laiku pradėjus taikyti ortodontinį gydymą, galima supaprastinti vėliau laukiančias chirurgines procedūras.

Aplinkos faktoriai

Tai blogi įpročiai, kurie gali įtakoti dantų ir žandikaulių augimą: piršto čiulpimas, nagų ar kitų daiktų kramtymas, kvėpavimas pro burną ir kt. Juos tikslinga vaikui šalinti kuo anksčiau.

Neatsikračius žalingų įpročių, sparčiai augant, deformuojami žandikauliai ir vyresniame amžiuje juos koreguoti įmanoma dažniausiai tik chirurginiais būdais.

Žmogaus gyvensena

Bloga dantų priežiūra, dėl ėduonies komplikacijų per anksti pašalinti pieniniai dantys, negydomos periodonto ligos, prarasti, neprotezuoti ar neimplantuoti dantys – visa tai skatina ortodontinių anomalijų atsiradimą.

Gydytojai

dantu implantai

Med. m. dr. Viktorija Krušinskienė, gydytoja ortodontė

Ortodontija - Dantų tiesinimas kapomis

...