Kaip ilgiau išsaugoti savo dantis? | KIC klinika
8-37 775070

Kaip ilgiau išsaugoti savo dantis?

Paskelbta 2021-05-11
Kaip ilgiau išsaugoti savo dantis?

Laikui bėgant, natūralu, kad viskas keičiasi, tame tarpe ir mūsų dantys. Veikiami išorinių dirgiklių, tokių kaip rūgštus ir kietesnis maistas, dantys dyla, todėl keičiasi jų išvaizda. Tačiau tai tik viena iš nudilusių dantų pasekmių, žymiai rimtesnės yra sveikatos problemos. Apie tai, kas lemia dantų dilimą ir kaip jo išvengti bei išsaugoti natūralius dantis, pasakoja gyd. odontologė Ramunė Mickienė.

Dantų dilimą lemia daug veiksnių, tad paminėsiu keletą dažniausiai pasitaikančių. Pirma, dantys dyla esant cheminiam ir (ar) mechaniniam poveikiui. Kai žmogus valgo daugiau rūgštaus maisto ar jį kankina refliuksas (nekontroliuojamas skrandžio turinio patekimas į stemplę), rūgštys burnoje veikia emalį ir dėl to greičiau tirpsta viršutinis dantų sluoksnis. Tuomet dantys tampa jautresni ir lengviau pažeidžiami kandant kietesnį maistą. Antra, esant netaisyklingam (trauminiam) sąkandžiui, dantims tenka didesnė apkrova ir jie greičiau dėvisi. Trečia, dėl patiriamo streso ar kitų priežasčių griežiama dantimis, tad normalu, kad veikiami stiprios jėgos, dantys dyla greičiau.

Kaip jau buvo minėta pradžioje, nudilę dantys lemia išvaizdos pokyčius. Šypsantis matosi tik dalis ar visai nesimato dantų, sužemėja apatinis veido trečdalis, išryškėja nosies ir lūpos kampo raukšlė, todėl žmogus vizualiai atrodo vyresnis. Be to, dantys tampa tamsesni, praranda iki tol turėtą baltumą. Vis tik nudilę dantys gali lemti ir rimtas sveikatos problemas. Dėl nepakankamai sukramtomo maisto atsiranda virškinimo problemų, padidėjus dantų jautrumui apskritai darosi sunku kramtyti.

Tam, kad šis dantų dilimo procesas būtų sustabdytas, reikia imtis tinkamų priemonių. Šioje vietoje labai svarbus laiko faktorius – kuo anksčiau dantų dilimo procesas bus pastebėtas ir sustabdytas, tuo daugiau neigiamų pasekmių išvengsite. Ir priešingai – laiku nepastebėjus ir nesiėmus priemonių, rizikuojama netekti daug natūralių audinių, todėl ir galimi gydymo būdai darosi sudėtingesni. Tad jei pastebima, kad dantys yra nudilę 1 ar 1,5 mm, tokiu atveju gali pakakti atstatyti tik šoninius dantis. Vis tik jei pastebima tik tada, kai trečdalis dantų vainiko nudilęs, tada atstatyti nudilusius dantis yra žymiai sudėtingiau – ilgėja gydymo laikas, sudėtingėja gydymo procedūros, didėja kaštai. Kadangi dantų vainiko dilimo procesas vyksta nuolat, jį paspartinant anksčiau minėtiems veiksniams, žmogui labai sunku tai pastebėti pačiam. Todėl svarbu reguliariai lankytis pas gyd. odontologą, kuris pastebėtų ir atkreiptų paciento dėmesį į vykstančius procesus bei patartų, kokių priemonių verta imtis norint sustabdyti dantų dilimo procesą. Tai vienintelis patikimas būdas ilgiau išsaugoti natūralius dantis.

Ir jus kankina nudilusių dantų problema, bet dvejojate, ar verta tam ryžtis dėl vyresnio amžiaus? Jums 50 metų ar daugiau? Paskaitykite KIC klinikos pacientės Žydrūnės įspūdžius ir galbūt tai paskatins pakeisti požiūrį bei turėti sveiką ir gražią šypseną.

„Visada pastebėdavau sveikus ir taisyklingus kiekvieno žmogaus dantis ir galvodavau, kokie jie laimingi galėdami plačiai šypsotis, atrodė tokie gražūs ir pasitikintys savimi. Ilgai brendau šiam žingsniui pradėti tvarkyti dantis iš pagrindų – užduodavau sau klausimus, ar to reikia, kai netrukus sukaks 50 metų. Žinojau, kad lauks ilgas ir sudėtingas kelias: ne vienerius metus reikės nešioti breketus ir protezuoti daug dantų. 

Dabar, kai viskas jau praėjo, ir kiekvieną rytą žiūrėdama į veidrodį matau svajonių šypseną savo veide, sakau, kad tikrai buvo verta. Už šį svajonės išsipildymą tariu AČIŪ gydytojoms Viktorijai Krušinskienei ir Ramunei Mickienei. Dėkoju už Jūsų kantrybę, profesionalumą, kruopštumą, rūpestį, už tai, kad įdedate daug širdies, kad galutinis rezultatas būtų puikus. Jūsų auksinės rankos pasitelkus technologijas kuria tikrus stebuklus!“

Registracija internetu

    Vizito laikas: