Gydytojų odontologų specializacijos: kuo Jums gali padėti gydytojas endodontologas ar gydytojas odontologas – ortopedas? | KIC klinika
8-37 775070

Gydytojų odontologų specializacijos: kuo Jums gali padėti gydytojas endodontologas ar gydytojas odontologas – ortopedas?

Paskelbta 2022-10-04
Gydytojų odontologų specializacijos: kuo Jums gali padėti gydytojas endodontologas ar gydytojas odontologas – ortopedas?

Visi norime turėti sveikus dantis bei džiaugtis estetiška šypsena. Burnos sveikata reikia rūpintis kasdien, tačiau ne mažiau svarbu ir reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą. Puiku, jei Jūsų burnos sveikata gera ir užtenka tiesiog pasirūpinti tinkama individualia burnos higiena, tam, kad ir toliau galėtumėte džiaugtis savo šypsena. Tais atvejais, kai prireikia papildomo gydymo, tikėtina, kad teks susitikti ir su gydytojais odontologais, kurie yra įvairių odontologijos sričių specialistai. Suprantame, kad kai kurios specializacijos yra mažiau girdėtos ir ne visada aišku, kokias problemas gali padėti išspręsti tam tikros srities gydytojas odontologas. Šiame straipsnyje padėsime Jums susipažinti su gydytojų odontologų specializacijomis bei kokias problemas jie padeda spręsti.

Lietuvoje, baigus odontologijos studijas, įgyjamas sveikatos mokslų magistro laipsnis ir gydytojo odontologo profesinė kvalifikacija. Dalis gydytojų odontologų tęsia studijas toliau, siekdami įgyti papildomą kvalifikaciją pasirinktoje odontologijos srityje.

Gyd. endodontologas (dar vadinamas endodontas)

Gydytojas endodontologas diagnozuoja ir gydo dantų kanalų ligas. Endodontologinio gydymo tikslas – apsaugoti dantų kanalus nuo išorės poveikio, galimų infekcijų bei padėti kuo ilgiau išsaugoti savus dantis. Gydytojas endodontologas atlieka dantų kanalų diagnostiką, paruošia dantų kanalus gydymui, juos gydo ir plombuoja. Jei reikia, laikui bėgant ir vertinant danties išsaugojimo tikimybę, dantų kanalai gali būti pergydomi, tvarkomos dėl įvairių priežasčių pažeistos ar skilusios dantų šaknys.

Gyd. ortodontas

Gydytojas ortodontas vertina dantų sąkandžio taisyklingumą, rūpinasi dantų tiesinimu ir atstatymu į taisyklingą padėtį. Ortodontinio gydymo metu pasirūpinama netaisyklingai išdygusių dantų atstatymu į dantų lanką, netaisyklingo sąkandžio korekcija bei veido ir žandikaulių sistemos sutrikimų gydymu ir profilaktika. Sveikas sąkandis svarbu ne tik dėl estetikos, bet, dažnu atveju, turi įtakos kramtymo ir kalbos funkcijoms, tolygiam dantų dilimui, o svarbiausia sudaro galimybę kuo ilgiau išsaugoti sveikus savus dantis.

Gyd. ortopedas

Ortopedinės odontologijos (arba protezavimo) pagalba, atkuriami trūkstami dantys arba atstatant natūralią dantų formą pagerinama esamų dantų būklė. Gydytojas odontologas – ortopedas diagnozuoja burnos ligas bei atlieka efektyvų ortopedinės patologijos gydymo planavimą bei gydymą. Šios srities gydytojas atlieka dantų protezavimą ir gali atkurti tiek pavienius dantis, tiek ir visą dantų grupę, o tuo pačiu pasirūpina taisyklingu sąkandžiu, vertina raumenų ir žandikaulio sąnario darbą.

Gyd. periodontologas

Gydytojas periodontologas diagnozuoja periodonto (apydančio) susirgimus ir, esant problemoms, skiria tinkamiausią gydymą. Gydytojas periodontologas reikalingas tada, kai negalavimas susijęs su dantenomis (kaulą dengiančia gleivine), periodonto raiščiu (audiniu, esančiu tarp danties šaknies ir kaulo) ar pačiu žandikaulio kaulu. Periodontologija apima gingivito, periodontito, dantenų ligų gydymą.

Gyd. burnos chirurgas

Gydytojas burnos chirurgas užtikrina visapusišką odontologinę chirurginę pagalbą skirtingų amžiaus grupių pacientams (nuo vaikų iki suaugusiųjų). Jis atlieka paprastą ir operacinį dantų rovimą, cistų šalinimą, burnos prieangio plastiką, burnos paruošimą prieš protezavimą, liežuvio, lūpos pasaitėlių plastiką ir kitas procedūras. Burnos chirurgija yra neatsiejama kompleksinio gydymo dalis implantuojant ir protezuojant dantis, taip pat tais atvejais, kai taikomas ortodontinis gydymas.

Gyd. burnos, veido ir žandikaulių chirurgas

Gyd. burnos, veido ir žandikaulių chirurgas konsultuoja, tiria, diagnozuoja ir gydo veido bei žandikaulių srities ligas, esant uždegimams, navikams, įgimtiems ir įgytiems defektams, sergant seilių liaukų ligoms, esant ortognatinio gydymo poreikiui. Ortognatinė (“orthos” – tiesinti, “gnathos” – žandikaulis) chirurgija – žandikaulių operacija, kurios metu vienam arba abiems žandikauliams suteikiama nauja padėtis, užtikrinant taisyklingą viršutinio ir apatinio žandikaulio tarpusavio santykį ir galimybę taikant ortodontinį gydymą pasiekti taisyklingą sąkandį. Ortognatinės chirurgijos būdu gali būti gydoma ir miego apnėja.

Norite, kad Jūsų burnos sveikata būtų pasirūpinta visapusiškai? Mes visuomet pabrėžiame įvairių sričių specialistų komandinio darbo svarbą. Efektyvaus ir sėkmingo dantų bei burnos gydymo rezultatai didele dalimi priklauso nuo gydytojų komandos profesionalumo ir glaudaus bendradarbiavimo. Tik taip gali būti tikri dėl abi puses džiuginančio ilgalaikio gydymo rezultato.

Daugiau apie KIC klinika specialistus sužinokite: https://www.kicklinika.lt/gydytojai/

Konsultacijai užsiregistruoti galite internetu arba tel. nr. 8 37 775070.

Registracija internetu

    Vizito laikas: