
Gydytoja periodontologe dirbu nuo 2006 m. Medicinos studijas baigiau seniai, bet mokymosi procesas tebesitęsia. Dėstau Lietuvos sveikatos mokslų universitete, dirbu gydytoja periodontologe, todėl įsipareigojimas tiek studentams, tiek pacientams skatina nuolat gilinti žinias, domėtis naujausiomis technologijomis, metodikomis bei medžiagomis. Be to, daug keliauju ir džiaugiuosi turėdama galimybę mokytis iš geriausių pasaulyje savo srities specialistų.
Nuolatinė naujovių paieška ir mokymasis yra tapę mano kasdienybe. Skirtingos pacientų situacijos skatina ieškoti geriausių sprendimų: kaip pasiekti ilgalaikį rezultatą, kaip sutrumpinti tiek gydymo, tiek gijimo laikotarpius, kaip suteikti maksimalų komfortą pacientui procedūrų metu. Tokių siekių vedama prieš metus pradėjau gilinti lazerinės odontologijos žinias Acheno lazerinės odontologijos centre, Vokietijoje, kur ypatingas dėmesys skiriamas darbo saugumui užtikrinti bei ilgalaikiam rezultatui pasiekti.
Tuo pačiu kasdien susiduriu su žmonėmis, kuriems apsilankyti pas gydytoją odontologą, ypač dėl sudėtingesnių procedūrų, būna itin sunku. Nemažai žmonių procedūras sieja su skausmu, kitais nemaloniais pojūčiais ir ilgu gijimo laikotarpiu po procedūrų. Tačiau medicina ir technologijos kasdien sparčiai tobulėja, todėl gydymas jau seniai yra žymiai komfortiškesnis pacientams, o lazerinė odontologija, laikantis griežtų standartų, suteikia galimybę procedūras atlikti itin tiksliai, saugiai ir sumažina gijimo laikotarpį.
Privalumų daug, juos išsamiai paaiškinu kiekvienam pacientui individualiai vizito metu. Dirbant su lazeriu, lazerio spindulys nukreipiamas labai tiksliai, išsaugant greta esančius audinius. Todėl gydymas lazeriu yra gerokai švelnesnis bei mažiau invazyvus, palyginti su kitomis alternatyvomis. Vandens lazerio spindulys ir švelnus vandens srautas nesukelia diskomforto. Procedūros atliekamos minimalioje nejautroje, o kai kurių procedūrų metu nuskausminamųjų ir visai nereikia. Procedūros užtrunka trumpiau, sutaupomas vizitų skaičius, žymiai sutrumpėja ir palengvėja poprocedūrinis laikotarpis. Tuo pačiu gydymas lazeriu dėl nedidelio kraujavimo tampa tinkamiausia alternatyva ir pacientams su gretutinėmis ligomis, tokiomis kaip hipertenzija ar kūdikiams, kai yra pasaitėlio pakirpimo būtinybė, ir kitais atvejais.
Be chirurginių procedūrų gydymas lazeriu pasižymi daugybe kitų privalumų. Lazerio spindulys gerina mikrocirkuliaciją, didina deguonies įsisavinimą audiniuose, mažina kraujagyslių pralaidumą, skatina žaizdų gijimą ir audinių regeneraciją, mažina dantų jautrumą, stabdo randų susidarymą, stimuliuoja imuninį atsaką, veikia burnoje esančias bakterijas bei mažina infekcijos tikimybę. Taip pat lazerio terapija efektyvi gydant dantų šaknų uždegimus, lūpų pūslelinę ir kitų procedūrų metu.
Visose gyvenimo situacijose sprendimus svarbu priimti laiku. Tai ypač aktualu, kalbant apie sveikatą. Kai žmogus reguliariai lankosi pas gydytoją odontologą, stebima jo dantų ir burnos būklė, vertinama situacija, pokyčiai pastebimi pačioje pradžioje, kai situaciją stabdyti būna dar pakankamai paprasta. Tačiau net ir vėliau svarbu ateiti ir kalbėtis su specialistu – aptarsime galimybes ir kartu rasime sprendimus.
Odontologijoje lazeris pradėtas naudoti 1960 m., tačiau virš 30 metų intensyviai dirbta tobulinant lazerį, kad jis užtikrintų kuo mažiau invazyvų ir švelnų gydymą. Šiandien lazerinė odontologija yra naujausias ir mažiausiai invazyvus gydymo metodas odontologijoje, o lazeris naudojamas tiek chirurginiam ir periodontologiniam, tiek terapiniam gydymui.