Griežiate dantimis? Jums gali grėsti žandikaulio sąnario sutrikimai | KIC klinika
8-37 775070

Griežiate dantimis? Jums gali grėsti žandikaulio sąnario sutrikimai

Paskelbta 2020-11-08
Griežiate dantimis? Jums gali grėsti žandikaulio sąnario sutrikimai

Temporomandibulinio sąnario sutrikimas – dažnas ir sudėtingas žandikaulio negalavimas, kurį paskatinti gali patys netikėčiausi mūsų įpročiai ar pasikartojantys nevalingi veiksmai, pavyzdžiui, griežimas dantimis.

Neįprastos priežastys ir simptomai neretai suklaidina pacientus, tačiau gydytojai ragina nenumoti ranka į šią skausmingą žandikaulio patologiją ir neatidėlioti vizito pas specialistą.

Kodėl griežimas dantimis kenkia?

Pasak burnos, veido ir žandikaulių chirurgo, Kauno implantologijos centro gydytojo medicinos mokslų daktaro Dainiaus Razukevičiaus, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimų priežastys gali būti labai įvairios – kartais pavyksta nustatyti vieną pakitimų atsiradimo priežastį, kitais atvejais juos lemia keletas kompleksiškai veikiančių veiksnių.

„Tiksliai nustatyti, kas paskatina temporomandibulinio sąnario sutrikimus, nėra paprasta. Jį gali sukelti stiprus dantų sukandimas, atsirandantis dėl streso, netaisyklingas sąnario disko judėjimas, pakitęs sąkandis, infekcijos, įvairios artrito formos. Sąnarį gali paveikti sportinės ar fizinės veiklos sukeltos traumos“, – sako gydytojas.

D. Razukevičiaus teigimu, taip pat turėtų suklusti ir žmonės, kurie linkę griežti dantimis – tai gali būti viena iš šios ligos priežasčių.

Gali apsunkinti kvėpavimą

Specialistai atkreipia dėmesį, kad šis negalavimas gali apriboti smilkininio apatinio žandikaulio sąnario judesius, apsunkinti kramtymą, rijimą, kalbėjimą.

„Žandikaulio sąnariai, judėdami trijų plokštumų atžvilgiu atlieka vieną sudėtingiausių visų žmogaus sąnarių judesių, todėl sutrikus jų veiklai pasekmės gali būti tikrai skausmingos.

Itin sudėtingais atvejais ši patologija gali apsunkinti išsižiojimą ar net ir kvėpavimą. Tai labai sudėtingi atvejai, kai dingsta sąnario kremzlė ir kaulai suauga“, – teigia D. Razukevičius.

Registracija internetu

    Vizito laikas: