
Galimybė rinktis iš kelių rūšių breketų bei inovatyvios gydymo sistemos kapomis
KREIPKITĖS KONSULTACIJAIMokslininkai teigia, kad žmonių sveikatai 20 % įtakos turi genetika, 20 % – aplinkos veiksniai, 10 % – medicinos pagalba, o likę 50 % priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo.
Taip ir su netaisykilingu sąkandžiu – dantų ir žandikaulių augimą gali paveikti tiek išorinės priežastys, tiek genetiniai veiksniai.
Genetinių anomalijų išvengti neįmanoma. Tačiau, net ir esant kai kurioms genetinėms anomalijoms, tinkamu laiku pradėjus taikyti ortodontinį gydymą, galima supaprastinti vėliau laukiančias chirurgines procedūras.
Tai blogi įpročiai, kurie gali turėti įtakos dantų ir žandikaulių augimui: piršto čiulpimas, nagų ar kitų daiktų kramtymas, kvėpavimas pro burną ir kt. Šiuos įpročius tikslinga keisti kuo ankstyvesniame amžiuje.
Neatsikračius žalingų įpročių, sparčiai augant deformuojami žandikauliai ir vyresniame amžiuje juos koreguoti dažniausiai įmanoma tik chirurginiais būdais.
Bloga dantų priežiūra, dėl ėduonies komplikacijų per anksti pašalinti pieniniai dantys, negydomos periodonto ligos, prarasti, neprotezuoti ar neimplantuoti dantys – visa tai skatina ortodontinių anomalijų atsiradimą.
Netinkamoje padėtyje esantys dantys ir netaisyklingas sąkandis – ne tik estetinė problema. Ne vietoje išsidėsčiusius dantis nepatogu prižiūrėti, jie greičiau genda, dėvisi. Be to, netaisyklingas sąkandis gali sukelti žandikaulio sąnario problemas.
Esant blogiems įpročiams, parafunkcijoms, prieš laiką pašalinus pieninius dantis, siekiant išvengti didesnių ortodontinių anomalijų ateityje, į gydytoją ortodontą svarbu kreiptis nedelsiant. Taip pat ankstyvas ortodontinis gydymas reikalingas esant kryžminiam sukandimui bei per sparčiai augant apatiniam žandikauliui. Laiku nekoreguojant šių problemų, vystosi veido asimetrija, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario problemos bei pati situacija sunkėja. Tai vėliau gali lemti išimtinai chirurginį problemos sprendimą.
Profilaktiškai apsilankyti ir įsitikinti ar vaikui reikalingas ortodontinis gydymas, rekomenduojama išdygus pirmiesiems nuolatiniams viršutiniams ir apatiniams krūminiams dantims bei keturiems viršutiniams ir apatiniams kandžiams, t. y., maždaug 6–7 metų. Taip pat konsultacija tikslinga, pastebėjus asimetrinį arba per greitą apatinio žandikaulio augimą. Šiuo periodu gydytojas gali įvertinti, ar žandikauliai auga taisyklingai, ar pakankamai vietos dygti nuolatiniams dantims.
Ankstyvame ar vėlesniame amžiuje pas artodontą reikia apsilankyti, kai:
Ištiesinus dantis bei pakoregavus sąkandį, pagerinama dantų ir juos supančių struktūrų sveikata, džiugina estetinė išvaizda, pacientai pastebi išaugusį pasitikėjimą savimi.
Ortodontinio gydymo trukmė priklauso nuo paciento amžiaus, individualios dantų būklės, periodonto būklės, situacijos sudėtingumo ir pasirinkto gydymo metodo. Pagal situacijos sudėtingumą, gydymo trukmė breketais ar kapomis gali trukti nuo 3 mėnesių iki 3 metų.