Endodontologija – dantų šaknų kanalų gydymas Kaune | KIC klinika
8-37 775070

Endodontologija – dantų šaknų kanalų gydymas

REGISTRACIJA

KAS YRA ENDODONTOLOGIJA?

Endodontologija (dantų šaknų kanalų gydymas) – tai odontologijos sritis, apimanti dantų pulpos ir ją apimančių struktūrų gydymą. Endodontinio gydymo tikslas – apsaugoti danties kanalus nuo išorės poveikio, galimų infekcijų bei padėti išsaugoti savus dantį.

Ką reiškia sugydyti kanalus, kiek laiko tai užtruks ir kiek man kainuos – tai dažniausiai užduodami mūsų pacientų klausimai. Šaknų kanalų arba endodontinis gydymas labai svarbus, todėl pacientui stengiamės išaiškinti kokia yra gydymo nauda, rizika bei trukmė, nes tai padeda suprasti esamą padėtį ir apsispręsti dėl tolimesnio gydymo ar pergydymo.

Šaknų kanalo gydymas sumažina danties skausmą ir išsaugo šypseną. Norint suprasti šaknies kanalo procedūrą, reikia žinoti danties anatomiją. Danties viduje, po baltu emaliu ir kietu sluoksniu dentinu, yra minkštas audinys, vadinamas pulpa. Pulpa susideda iš kraujagyslių, nervų bei jungiamojo audinio ir padeda vystymosi metu augti Jūsų danties šaknims.

ENDONTOLOGIJOS PROCEDŪROS

  • Pradinis kanalo paruošimas ir gydymas.
  • Lenktų, sudėtingų kanalų gydymas.
  • Kalcifikuotų kanalų gydymas.
  • Kanalų pergydymas.
  • Svetimkūnių pašalinimas iš kanalų.
  • Perforacijų, perforuotų kanalų gydymas.
  • Šaknies įtrūkimų, įskilimų, lūžių diagnostika.

Ir tai tik dalis procedūrų, kurias atlieka Kauno implantologijos centro gydytojai.

KADA REIKALINGAS GYDYMAS?

Endodontinis gydymas būtinas tada, kai į danties pulpą patenka infekcija ir/ar sukeliamas uždegimas. Tokio uždegimo ar infekcijos priežastys dažniausiai būna gilūs kariesai, ankstesnis nekokybiškas dantų gydymas, danties paviršiaus skilimai, trūkimai.

Taip pat uždegimą gali sukelti traumos, turinčios įtakos ir danties spalvos kitimui. Jei pulpos uždegimas nėra šalinamas laiku, jo pasekmėmis gali tapti užsitesęs jautrumas šalčiui ar karščiui, danties spalvos kitimas, dantenų ar veido srities tinimas.

Kuo uždegimas pastebimas anksčiau, tuo gydymas yra paprastesnis. Aiškiai pamatyti situaciją padeda rentgeno nuotrauka ar 3D kompiuterinė tomograma, kurias pasidaryti, matydamas poreikį, gali prašyti Jūsų gydytojas-odontologas ar gydytojas-endodontologas.

KAIP VYKSTA GYDYMAS?

Praėjusio šimtmečio pradžioje buvo įrodyta, kad tik pašalinus šaknies kanale esančius „nešvarumus“ galima tikėtis sėkmingo rezultato. Taigi, endodontinio gydymo metu pašalinama pulpa, kruopščiai išvalomi ir dezinfekuojami dantų kanalai, kurie po to užpildomi specialia medžiaga, vaistais, tuomet danties ertmė uždaroma laikina plomba. Pagal individualią situaciją, gydytojas nurodys kito vizito terminą tolesniam gydymui arba nuolatiniam plombavimui.

Endodontinio gydymo metu gydytojas odontologas susiduria su skirtingomis klinikinėmis situacijomis, tačiau gydymo principai išlieka tie patys: šaknies kanalo paruošimas, išvalymas, hermetiškas šaknies kanalo užpildymas ir danties vainiko atkūrimas.

Endodontinio gydymo metu atliekamos procedūros turi vykti kanalo viduje nepažeidžiant jo spindžio vientisumo. Tam svarbu žinoti tikslų kanalo ilgį, todėl pacientui atliekamas radiografinis tyrimas ir, naudojant skaitmeninį šaknies kanalo viršūnės matuoklį, nustatomas tikslus kanalo ilgis.

ŠIUOLAIKINĖ ENDODONTOLOGIJOS SĖKMĖS KRITERIJAI

  • Gydytojo profesionalumas (naujausios žinios ir patirtis).
  • Turima įranga.
  • Darbui naudojamos medžiagos.

Esant minėtiems kriterijams, net ir tuos atvejus, kurie anksčiau buvo vadinti beviltiškais, šiandien tampa įmanoma gydyti su didele sėkmės tikimybe.

Siekiant gerų endodontinio gydymo rezultatų, mūsų klinikoje – Kauno Implantologijos Centre – naudojamos naujos šaknų kanalų pildymo technikos, kurios yra saugios, nuspėjamos, operatyvios. Šaknų kanalai užpildomi trimatėje erdvėje – tai reiškia, jog pašalinamas ryšys tarp burnos ertmės ir periodonto audinių. Taip užtikrinamas patologiškai pažeistų audinių gijimas.

Tam tikslui naudojami gutaperčios kaiščiai. Gutaperčia yra unikalus, natūralus termoplastinis polimeras, pagamintas iš Palaqium Oblongifolium Burck medžio, augančio Indonezijoje, Malaizijoje ir Filipinuose, lapų.

Kartu su modernia įranga, dantų šaknų kanalų gydymas sunkiai įsivaizduojamas ir be naujausių technologijų ir instrumentų:

  • elektroninio šaknies viršūnės ieškiklio,
  • mašininio ir rankinio kanalo paruošimo instrumentų,
  • ultragarsinių instrumentų,
  • karštos gutaperčos sistemos (kanalų užpildymui), kt.

Taigi, norint pasiekti gerų ir sėkmingų endodontinio gydymo rezultatų, visi darbo etapai yra labai svarbūs. Juos atlikus, mes galime garantuoti sėkmingą gydymą.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar galima valgyti po dantų šaknų kanalų tvarkymo?

Po procedūros valgyti galite, tik kąskite ir kramtykite lėtai bei atsargiai, kol burnos ertmė aptirpusi, kad neįkastumėte į žandą, liežuvį ar lūpas. Dauguma pacientų, po nuskausminimo, pirmenybę teikia minkštesniam maistui.

Ar dantų šaknų kanalų gydymas skausmingas? Ar skaudės po jo?

Danties skausmas yra dažniausia endodontinio gydymo priežastis. Tačiau naudojant nedidelę dozę šiuolaikinių anestetikų, danties šaknų kanalų gydymas tampa beskausmiu, dažnai prilygsta paprastam dantų plombavimui. Kuo anksčiau kreipiamasi dėl geliančio danties, tuo procedūra būna paprastesnė, gydytojas endodontologas gali efektyviau padėti. Todėl pajutus dantų skausmą, delsti tikrai nenaudinga.

Pirmąją dieną ar kelias dienas po endodontinio gydymo galimas jautrumas kandant, kramtant, ypač jei prieš procedūrą buvo danties infekcija, jautėte skausmą. Visų jautrumo skausmui lygis yra labai skirtingas.

Daliai pacientų skiriami nuskausminamieji vaistai, tačiau dažniausiai jų neprireikia. Jei pamatote bet kokį tinimą, ar jaučiate stiprų skausmą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją-odontologą ar gydytoją-endodontologą.

Gydytojai

Jurgita Tamošiūnaitė-Grigaitienė, gydytoja odontologė-endodontologė
Jurgita Tamošiūnaitė-Grigaitienė, gydytoja odontologė-endodontologė

Endodontologija.

Daugiau 
Aušra Gudžinskienė, gydytoja odontologė
Aušra Gudžinskienė, gydytoja odontologė

Terapinis gydymas, vaikų dantų gydymas, endodontologija, estetinis plombavimas.

Daugiau 

Registracija internetu

    Vizito laikas: