Jei reikia tiesinti dantis ar koreguoti dantų sąkandį, kyla klausimas, koks ortodontinio gydymo metodas pats tinkamiausias.

Šių dienų moderni ortodontija pacientams sudaro galimybes rinktis nuo dantų tiesinimo breketais iki tiesinimo plonomis, permatomomis dantų kapomis (Invisalign sistema), kurias galima nusiimti valgant ar valant dantis ir kurios praktiškai nepastebimos net žiūrint iš arti.

Pirmosios konsultacijos metu gydytojas ortodontas įvertins situaciją, lūkesčius bei galimybes, ar norimą rezultatą galima pasiekti naudojant Invisalign sistemą.

Jei nusprendžiama, jog dantų tiesinimas ar sąkandžio koregavimas bus atliekamas taikant Invisalign sistemą, kompiuterine programa sudaromas virtualus gydymo planas.

Programa  parodo, kokie pokyčiai vyks su dantimis, kaip jie judės gydymo metu ir koks rezultatas bus pasiektas po gydymo.

Dantų tiesinimas Invisalign sistema (Invisalign kapos)

Specialiai Jums bus pagamintos individualios permatomos tiesinančios kapos, kurios gydymo eigoje bus keičiamos.

Keičiant kapas, dantys po truputėlį juda, kol jie išsitiesina iki siekiamos padėties, numatytos gydytojo ortodonto.

Kapų komplektų skaičius ir gydymo trukmė priklauso nuo individualios situacijos. Tai smulkiai aptariama konsultacijos metu.

Apie dantų tiesinimą ar sąkandžio koregavimą Invisalign kapomis verta žinoti:

  • Invisalign kapos gali būti lengvai nuimamos valgant, valantis dantis ar trumpam ypatingomis progomis;
  • Norint pasiekti planuojamą rezultatą, kapas nešioti reikia taip, kaip nurodo gydytojas ortodontas, dažniausiai ne trumpiau nei 22 val. per parą;
  • Individualiai pagamintas kapas patogu nešioti, tiesinimo kapos nedirgina lūpų ar burnos.
    Tik pakeitus kapas keletą dienų gali būti jaučiamas minimalus maudimas, veržimas.