Dantų implantacija – kelias į pilnavertišką šypseną | KIC klinika
8-37 775070

Dantų implantacija – kelias į pilnavertišką šypseną

Paskelbta 2020-08-26
Dantų implantacija – kelias į pilnavertišką šypseną

Kiekvienas žmogus, nesvarbu, jaunas ar senas, vyras ar moteris, šviesiaplaukis ar brunetas – visi nusipelno gražios ir sveikos šypsenos. Deja, statistiškai tokia šypsena negali džiaugtis bene kas antras lietuvis – maždaug tiek žmonių neturi bent vieno, o kartais ir kelių dantų. Natūralu, kad tokiais atvejais šypsotis norisi vis rečiau, smarkiai krenta pasitikėjimas savimi ir žmogus ilgainiui pradeda justi emocinę naštą. Visa laimė, kad šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę susigrąžinti pilnavertišką šypseną visam gyvenimui – apie tai pasakoja KIC klinikos gydytoja periodontologė Inesa Stigienė.

Dantų netenkama dėl įvairiausių priežasčių, pradedant genetika ar įgimtomis ligomis ir baigiant silpnu imunitetu, vitaminų trūkumu ar viena dažniausių dantų netekties priežasčių – periodontitu. Įsisenėjusi odontologo kėdės baimė smarkiai prisideda prie šių problemų progresavimo, nes dažniausiai nė pats žmogus nenutuokia, kad vienos ar kitos problemos gali tiesiogiai paveikti dantų sveikatą, o specialistams nesuteikiama galimybė užkirsti tam kelio. Galiausiai, net ir netekus danties, dažnai delsiama, laikomasi ironiško požiūrio: nėra danties – nėra ir problemos. Deja, toks požiūris tik apsunkina situaciją tiek pačiam žmogui, tiek specialistams.

Kasdienėje savo praktikoje susitinku su daugybe pacientų, kurie jau prieš daugelį metų yra netekę danties ar dantų. Paprastai tokie pacientai atrodo liūdni, vengia šypsotis. Vis dėlto, dantų netekimas paveikia ne tik psichologiškai – tai ir daugybinių pakitimų burnoje virtinė. Netekus nors ir vieno danties, prasideda gretimų dantų migracija į netekto danties vietą, keičiasi sąkandis, išplatėja tarpdančiai, kuriuos traumuoja į juos patekę maisto likučiai. Dėl nuolatinės mechaninės traumos prasideda dantenų, o vėliau ir kaulo uždegimas, formuojasi vadinamos „kišenės“, o dėl apsinuoginusių šaknų atsiranda dantų jautrumas. Norint atstatyti tokius defektus reikia komandinio specialistų darbo, juolab, kad tai trunka žymiai ilgiau ir brangiau nei nedelsiant atstatyti netektą dantį.

Netekto danties vietą galima užpildyti protezais ar tilteliais, tačiau kur kas efektyvesnis ir ilgaamžiškesnis būdas – dantų implantavimas. Tai gana greita ir ne tokia jau sudėtinga procedūra, jeigu ją atlieka patyręs ir išmanantis specialistas. Žinoma, visų pirma būtina pasikonsultuoti su gydytoju odontologu, kad šis padėtų suprasti, kurį dantų atstatymo būdą verta pasirinkti. Jeigu galiausiai nusprendžiama dantį ar dantis implantuoti – itin svarbu su gydytoju aptarti visą savo ligos istoriją, atlikti būtinus tyrimus ir nuotraukas, kurių pagalba parengiamas kiekvienam žmogui individualiai tinkamas gydymo planas.

Pavyzdžiui, KIC klinikoje, siekdami užtikrinti ilgalaikius implantavimo rezultatus, burnos ertmės, sąkandžio, dantų būsenos analizei naudojame modernų 3D tomografą, leidžiantį visapusiškai įvertinti situaciją ir parengti tinkamiausią gydymo planą. Be to, klinikoje naudojame tik kokybiškus šveicariškus implantus. Pats implantacijos procesas trunka vos pora valandų, vėliau pritvirtinami nuosavus dantis atitinkantys vainikėliai, o rezultatas – natūraliai atrodanti ir sveika šypsena – išlieka bene visam gyvenimui! Žinoma, su sąlyga, kad žmogus laikysis specialisto pateiktų rekomendacijų ir pats prisidės prie tinkamos kasdienės dantų priežiūros, kuri, beje, yra visai nesudėtinga ir iš esmės tokia pati kaip ir visų kitų, natūralių, dantų.

Kiekvienam, kuris yra netekęs danties ar kelių rekomenduojame nedelsiant kreiptis į specialistus ir susigrąžinti sveiką ir pilnavertišką šypseną, kuri leis ir vėl pasijusti laimingais bei gražiais, o svarbiausia, padės išvengti sudėtingų procedūrų ateityje!

Registracija internetu

    Vizito laikas: