Ankstyvas ortodontinis gydymas yra tikslingas tuomet, kai:

1. Yra vienpusis kryžminis sukandimas

Jei tokio sukandimo nekoreguoti anksti, tuomet viena apatinio žandikaulio šaka auga ilgesnė ir vystosi smakro, kartu ir veido asimetrija; t.y. smakras, augant, nukrypsta į vieną pusę.

dantu implantai
dantu implantai
dantu implantai

2. Sparčiau auga apatinis žandikaulis, nei viršutinis.

Jei ši anomalija bus negydoma, labai dažnai vėliau reikes atlikti daug sudėtingesnį ortodontinį gydymą kartu su žandikaulių operacija www.orthognatic.lt

dantu implantai
dantu implantai

3. Per anksti pašalinami pieniniai dantys.

Pieniniai dantys saugo vietą dygstantiems nuolatiniams dantims, jei jų anksti netenkama, nelieka vietos dygti nuolatiniams dantims, todėl vėliau gali prireikti sudėtingo ortodontinio gydymo, kartais net pašalinant kai kuriuos nuolatinius dantis.

dantų implantai

4. Yra didelė vietos stoka dygti dantims dantų lankuose.

Normaliai vaikui augant, prieš išdygstant nuolatiniams dantims, tarp pieninių dantų atsiranda tarpai.

Jie reikalingi tam, kad vėliau, iškritus pieniniams, tilptų platesni nuolatiniai dantys. Tačiau, šiais laikais, vis dažniau stebimas toks reiškinys, kuomet tarpų tarp pieninių dantų nesusidaro, todėl dygstantys nuolatiniai dantys dažnai neturi pakankamai vietos ir dygsta netaisyklingai.

Mokslininkai šį reiškinį priskiria žmogaus evoliucijai. Jų teigimu, pirmykštis žmogus kramtė neapdorotą mėsą ir kitą kietą maistą, todėl jo žandikauliai buvo platūs, kramtomieji raumenys stiprūs.

Šiuolaikinis žmogus valgo minkštą maistą, todėl jo žandikauliai pamažu atrofavosi, o dantų plotis liko toks pat, kaip ir pirmykščio žmogaus.

Į siauresnius šiuolaikinio žmogaus žandikalulius retai sutelpa visi 32 dantys, labai dažnai tretieji krūminiai (protiniai) dantys visai netelpa ir lieka neišdygę kaule (retinuoti dantys) ir tenka dažnai juos pašalinti, kad ir neišdygusius.

dantu implantai
dantų implantai
dantu implantai

Atliekant ankstyvąjį gydymą dažniausiai taikomi nuimami ortodontiniai aparatai arba profilaktiniai aparatai.

Visais kitais atvejais optimaliausias gydymui amžius yra apie 12-13 metus. Tuomet dažniausiai jau būna išdygę visi nuolatiniai dantys ir susiformavęs sąkandis.

Netaisyklingam sąkandžiui koreguoti tinkamiausias laikas yra tuomet, kai vaikai prieš brendimą intensyviai paauga, ty. priešbrendiminio augimo šuolio metu.

Tuomet sparčiai ilgėja ilgieji kūno kaulai ir, parinkus tinkamą ortodontinį aparatą, galima paskatinti atsiliekančio apatinio žandikaulio augimą. Praėjus augimo šuoliui, vaikų gydymas nesiskiria nuo suaugusių žmonių gydymo.

Moksliškai ištirta, kad yra tik labai maža ortodontinių anomalijų dalis, kuri koreguojasi spontaniškai, – didžioji dalis, laikui bėgant, tik pablogėja.