Periodontito priežastys
Dantenų uždegimas (gingivitas) ar periodontitas dažniausiai išsivysto dėl netinkamos burnos higienos, burnoje besikaupiant bakterijoms. Jų išskiriami toksinai veikia dantenų audinius, dėl ko susidaro burnos apnašos, sukeliančios uždegimą.
Nenuvalytos minkštosios apnašos kaupiasi tarp dantų, po dantenomis ir vėliau tampa „dantų akmenimis“, kurie spaudžia dantenas, tirpdo kaulą ir suformuoja vadinamąsias „kišenes“. Dantenos paburksta, pakeičia spalvą, pradeda kraujuoti, atsitraukia nuo danties. Apsinuogina danties kaklelis, o vėliau ir šaknis, burnoje atsiranda nemalonus kvapas.
Periodontitas (parodontozė) dažnai pasireiškia nusilpusiems ar sergantiems lėtinėmis ligomis, seilių sekrecijos, hormoniniais sutrikimais žmonėms. Taip pat periodontitas (parodontozė) gali išsivystyti ir esant netaisyklingam sąkandžiui, nešiojant netinkamai pritaikytus dantų protezus. Šią ligą gali paskatinti rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu. Retais atvejais periodonto ligos gali būti genetiškai nulemtos.
Laiku nesikreipus į gydytoją periodontologą, galima netekti ne tik vieno ar keletos dantų, tačiau liga gali neigiamai paveikti ir visą organizmo būklę.