DANTŲ IMPLANTAVIMAS šiuolaikinėje odontologijoje ko gero yra vienas iš svarbiausių pasiekimų.

Dantų implantai netekusiems savo natūralių dantų žmonėms, padeda apie tai pamiršti.

Praradus vieną dantį ar kelis jų rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į specialistus kuo anksčiau.

Dėl gydymo ATVYKUS LAIKU, nuosavas kaulas yra neaptirpęs ir dažnai galima implantuoti dantį be kaulo augmentacijos ar kitų papildomų procedūrų, todėl IMPLANTAVIMAS DAŽNAI BŪNA PAPRASTESNIS, GYDYMAS TRUNKA TRUMPIAU.

Jei dėl kokių nors priežasčių kaulas yra sutirpęs (dėl paradontozės, traumos, ilgo laikotarpio neatstatant danties po jo praradimo, kt.) gali prireikti papildomų procedūrų, kuriomis siekiama užtikrinti, jog dantų implantavimas būtų kokybiškas ir ilgalaikis.

Todėl svarbu žinoti, jog uždelsus kreiptis į specialistą, kokybiškas dantų implantacija ne visada galima iš karto.

Gali prireikti papildomų procedūrų ir laiko, siekiant atstatyti kaulo bei dantenų formą ir tūrį, kas būtina siekiant ilgaamžiškumo.

Siekiant gydymo implantais ilgalaikių ir maksimaliai efektyvių rezultatų, labai svarbus glaudus paciento ir gydytojų komandos (implantuojančio ir protezuojančių gydytojų) bendradarbiavimas, išsakant lūkesčius, aptariant alternatyvius gydymo metodus bei priimant geriausią pacientui sprendimą.

Dantų implantavimas. Kokybiški ir patikimi dantų implantai Kaune

Gydymas praradus dantį

Pirmasis žingsnis – registracija konsultacijai pas burnos chirurgą.

Pirmojo vizito metu gydytojas įvertins situaciją, išklausys Jūsų lūkesčius, nustatys ar tikrai reikalingi dantų implantai, aptars alternatyvius gydymo metodus.

Situacijai nuodugniai įvertinti gali būti reikalinga 3D kompiuterinė tomografija.

Pasirinkus gydymo būdą, Jums bus sudarytas individualus Preliminarus gydymo planas su gydymo etapais, terminais ir kainomis, kuriuos aptarsite kartu su gydytoju.

Dantų implantavimo eiga:

Dantų implantavimas

1. Dantų implanto įsriegimas į kaulą.

Dantų implantavimo metu paprastai naudojamas vietinis nuskausminimas arba, sudėtingesnių ar ilgesnių procedūrų atveju – sedaciją (anesteziją). Procedūros metu pacientas nejaučia jokio skausmo.

Po operacijos praėjus 7 – 10 dienų yra išimami siūlai, prasideda gijimo procesas, paprastai trunkantis 4 mėnesius. Šio periodo metu dantų implantai labai glaudžiai suauga su kaulu.

2. Gijimo galvutės uždėjimas

Praėjus nurodytam terminui po implantacijos atliekama trumpa procedūra, kurios metu atidengiama implanto viršūnė ir pritvirtinama gijimo galvutė. Pagal individualią situaciją, gijimo galvutė gali būti pritvirtinama dantų implantavimo metu.

3. Protezavimas

Gydytojas odontologas nuima nuo implantų atspaudą, pagal kurį pagaminami protezai.

Tam gali prireikti keleto vizitų. Kai dantų protezavimas bus baigtas, dantys atrodys natūraliai ir bus stiprūs.

Jei įmanoma, ypač priekinių dantų netekimo atvejais, atliekama vienmomentė implantacija su protezavimu. Tai yra tos pačios procedūros metu įsriegiamas implantas ir fiksuojmas laikinas protezas. Tačiau svarbu žinoti, vienmomentė implantacija gali būti atliekama tik tais atvejais, kai atsižvelgiant į situaciją galima prognozuoti ilgalaikį teigiamą rezultatą.


 

Ką SVARBU ŽINOTI po dantų implantacijos:

 • pirmąją parą po implantacijos vengti karšto, aštraus maisto, intensyvaus kramtymo, vartoti lengvai kramtomą maistą. Negerti kavos ir juodos arbatos.
  siekiant, jog patinimas būtų mažesnis, pirmąją dieną, reguliariai šaldyti skruostą, darant pertraukas.
 • pirmąją dieną daugiau laiko praleisti sėdimoje padėtyje, o atsigulus, kad galva būtų aukščiau, pasidėti antrą pagalvę.
 • pirmąją savaitę skalauti burną burnos skalavimo skysčiu su chlorheksidinu griežtai laikantis gydytojo rekomendacijų, vėliau skalauti pagal gydytojo nurodymus.
 • dantis valytis nuo antrosios dienos atsargiai tik minkštu dantų šepetėliu.
 • medikamentus vartoti pagal gydytojo rekomendacijas,
 • pirmąją savaitę vengti intensyvaus fizinio krūvio.
 • norint nepakenkti žaizdos gijimui ir implanto prigijimui, nerūkyti mažiausiai 2 savaites bei nevartoti alkoholio 7 dienas po procedūros.
 • su implantavusiu gydytoju susisiekite nedelsiant, jei jaučiate stiprų skausmą, nesustoja kraujavimas, praėjus keletui dienų po implantacijos savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, operuotoje srityje stipriai patinsta audiniai, skauda ryjant seiles ar sumažėja išsižiojimas.

 

Nuoširdi šypsena ir pakitusi išvaizda, patogumas ir paprastas kramtymas, aiškesnė kalba ir pasitikėjimas savimi – bene PAGRINDINIAI DANTŲ IMPLANTŲ PRIVALUMAI.

Ne mažiau svarbu ir tai, jog atkurti dantys išsaugo žandikaulio kaulą bei gretimus dantis, Jūs laimite išvengdami galimų sudėtingesnių odontologijos procedūrų ateityje.

Įsriegti dantų implantai gali džiuginti VISĄ GYVENIMĄ.

 

Svarbu atminti, jog implantavimo ilgaamžiškuma nulemia:

 • Paciento sveikatos būklė (į padidėjusią rizikos grupe patenka rūkantys ir diabetu sergantys žmonės);
 • kaulo kokybė ir storis;
 • implantuojančio burnos chirurgo ir protezuojančio gydytojo – odontologo profesionalumas;
 • bei tinkama asmeninė dantų priežiūra po implantacijos, reguliari profesionali burnos higiena (2 kartus per metus) ir reguliarūs vizitai pas protezavusį gydytoją (bent 1 kartą per metus).

 

Dažniausiai užduodami klausimai:

Ar dantų implantai ilgaamžiai?

Patiems implantams teikiama viso gyvenimo garantija. Implantavimo ilgaamžiškumą lemia kaulo storis ir kokybė.

Kuo geresnės kokybės kaulas, tuo didesnė tikimybė, jog implantas prigis greitai ir ilgam laikui. Taip pat didelės įtakos ilgaamžiškumui turi implantuojančio gydytojo patirtis, pasirinkti gydymo metodai.

Protezuojančio gydytojo kvalifikacija ir patirtis tinkamas protezavimas itin svarbus siekiant kuo ilgesnio implanto funkcionavimo laiko, užtikrinant tolygų kandimo jėgų pasiskirstymą.

Ar dantų implantacijos procedūra skausminga?

Ne. Implantacijos metu naudojamas vietinis nuskausminimas, arba, pacientui pageidaujant arba sudėtingesnių procedūrų metu, sedacija. Todėl procedūros metu nejaučiama jokio skausmo. Nedidelis diskomfortas gali būti juntamas po operacijos, tačiau jį sušvelnina medikamentai, skiriami po procedūros.

Ar yra dantų implantavimo amžiaus apribojimai?

Nerekomenduojama sriegti implatų jaunesniems nei 18 m. vaikinams ir 16-17 m. merginoms. Daugiau amžiaus apribojimų nėra. Esminė sąlyga – pakankamas kaulo audinio storis.

Ar dantų implantai patikimi ir saugūs?

Taip, dantų implantavimas visiškai patikimas ir saugus būdas atstatyti dantis. Remiantis statistika, tik 3-4 proc. įsriegtų implantų neprigyja. Neprigijęs implantas pašalinamas, o į jo vietą po 2-3 mėn. į jo vietą įsriegiamas naujas. Pakartotinė procedūra paciantui nekainuoja.

Kokios dantų implantavimmo alternatyvos?

Alternatyvos dantų implantavimui – protezavimas vainikėliais, tiltiniai arba išimami protezai. Svarbu įvertinti, jog norint vieną dantį atstatyti tiltiniu protezu, reikia šlifuoti greta esančius dantis. Netekus daugiau dantų, gaminami išimami protezai (plokštelės).

Įsriegiant implantą ar keletą jų, pagaminami ilgaamžiai kokybiški protezai, išsaugant likusius dantis.